Rijádban kigurították Trump elé a vörös szőnyeget – brutális üzletet hozott tető alá

Az alku nagymestere máris hatalmas megállapodást kötött.

Az amerikai elnök kőkemény üzenetet küldött.
Donald Trump május 13-án érkezett Szaúd-Arábiába, a Perzsa-öböl országaiban tett négynapos látogatása keretében, ahol egy gazdasági fórumon mondott beszédet – közölte a CNN. Ebben az elnök egy másik közel-keleti államnak is üzent:
Meg akarok állapodni Iránnal. Nagyon örülni fogok annak, ha ez sikerül, mert akkor az önök régiója és a világ is biztonságosabb hellyé válhat.”
Ezt is ajánljuk a témában
Az alku nagymestere máris hatalmas megállapodást kötött.
Trump utalt arra, hogy az Egyesült Államoknak jelenleg számos olyan, szoros szövetségese van a világban, akikkel korábban háborúban állt, ő maga pedig nem preferálja az országok közötti tartós ellenségeskedést. Ugyanakkor hozzátette:
„Ha Irán vezetése visszautasítja ezt a békejobbot, és továbbra is megtámadja a szomszédjait,
akkor nem lesz más választásunk, minthogy a legerősebb nyomásgyakorlást alkalmazzuk, és nullára szorítsuk az iráni olajexportot, ahogy korábban is tettem.”
Mint fogalmazott, az Iránnal szembeni korábbi gazdasági szankciók ellehetetlenítették, hogy az ország finanszírozza a nemzetközi terrorizmust vagy atomfegyvert fejlesszen.
Iránnak sosem lesz atomfegyvere”
– szögezte le Donald Trump, aki szerint „fényesebb jövője” ugyanakkor még lehet az arab államnak.
Azt azonban sosem fogjuk hagyni, hogy valaki terrorizmussal vagy atomtámadással fenyegesse Amerikát vagy a szövetségeseit”
– hangsúlyozta az amerikai elnök, hozzátéve, hogy Irán vezetésén múlik, melyik utat választják, viszont erről most kell dönteniük.
Fotó: AFP