Földi pokol Kaliforniában, sokkoló képek a tűz martalékává váló Los Angelesből (GALÉRIA)
Napok óta tombol a tűzvész Kaliforniában, mindent a lángok uralnak.
Túlélés a tűzviharban: egy kamera mindent rögzített! Megmutatjuk, mi történik valójában.
Nyitókép: Lokman Vural Elibol /AFP
A Los Angeles-i tűzvész közepette az egyik helyi lakos, Nico, videós naplóban osztotta meg a saját élményeit arról, hogyan éli meg a katasztrófát.
Emlékezetes: napok óta tombol a tűzvész Kaliforniában. Leégett házak, halottak és megállíthatatlanul terjedő tűz. Los Angeles, az angyalok városa és a hírességek fellegvára a lángok áldozata lett.
A negyedik napja áram nélkül élő Nico célja az volt, hogy a teleobjektíves felvételeivel átfogó képet adjon a nézőknek a helyzet földrajzi kiterjedéséről és a pusztítás mértékéről. Miközben a város lakói evakuálásra kényszerültek, a videóban külön hangsúlyt kapott a segélyszervezetek támogatásának fontossága: minden reklámbevételt az érintett családok megsegítésére ajánlottak fel.
A felvételek készítője részletesen bemutatta, hogyan kezdődött a tragédia: egy rendkívül erős szélvihar miatt tűz ütött ki több helyszínen, és az infrastruktúra sem tudta tartani a tempót – transzformátorok robbantak fel, vezetékek szakadtak le.
A szélvihar órák alatt apokaliptikus látvánnyá változtatta a környéket, hatalmas füstfelhők borították be Altadenát és a környező településeket.
Nico saját szemével látta, ahogy egész negyedek veszítették el az áramot, hatalmas fenyőfák dőltek az utakra és házakra, ezzel elzárva az evakuálás egyes útvonalait.
Ezt is ajánljuk a témában
Napok óta tombol a tűzvész Kaliforniában, mindent a lángok uralnak.
A felvételek megmutatták a tűzvész pusztító erejét: az Eaten Canyon lángjai végigsöpörtek a Santa Monica-hegységen, és a híres Mount Wilson-obszervatórium is veszélybe került. A nézők egy lenyűgöző, mégis rémisztő madártávlatból láthatták a füsttel borított tájat és a leégett házak sötét foltjait.
Nico kiemelte, hogy a tűzoltók emberfeletti erőfeszítéseket tesznek, és külön méltatta kitartásukat: „Ez már nem munka számukra, hanem kötelesség”.
Miközben az egész város figyelme a tűzvészre összpontosult, Nico rávilágított arra is, hogy a természeti csapásokat nem lehet politikai hibákkal magyarázni.
Kalifornia mindig is tűzveszélyes terület volt”
– mondta –, de a növekvő népesség miatt egyre többen élnek olyan területeken, amelyeket évente fenyeget a tűzszezon. A beszámoló végén Nico arra buzdította nézőit, hogy támogassák a helyi segélyszervezeteket, például a Vöröskeresztet és a Direct Relief-et, mert most minden apró segítség számít.
Az angol nyelvű beszámoló a tűzvész pusztításáról itt nézhető meg: