Nem finomkodik a Times: Orbánék egyre népszerűbbek, Brüsszelnek szembe kell néznie a valósággal

2024. szeptember 21. 07:49

A bevándorlás jelenleg a legtöbb uniós kormány előtt álló fő kihívás – olvasható a neves brit lap hasábjain.

2024. szeptember 21. 07:49

Fotó: Orbán Viktor Facebook-oldala

Az 1990-ben aláírt schengeni szerződés az Európai Unió egyik alapkövévé vált: garantálja, hogy az emberek és az áruk szabadon mozoghatnak a 29 aláíró államban, beleértve a nem uniós tag Norvégiát, Izlandot, Liechtensteint és Svájcot is, határellenőrzés nélkül. Ez a sokat hangoztatott szabadság hamarosan véget érhet – írja a Times.

Már most is egyre több ország vezet be ideiglenes rendőri ellenőrzést a határain, nemzetbiztonsági aggályokra hivatkozva, ahogy azt a szerződés lehetővé teszi – mutat rá a portál, hozzátéve, hogy Németország a legutóbbi tagállam, amely ezt megtette, és ezzel „megdöbbenést keltett” a szomszédos államokban.

Ezt is ajánljuk a témában

Mint a portál megjegyzi: Ausztria, Dánia, Franciaország, Olaszország, Dánia, Norvégia, Szlovénia, Svédország és Svédország is kérelmezte már az ilyen korlátozások bevezetését.

Mindannyian ugyanazért a nyomós okért tették ezt: a világ minden tájáról ellenőrizetlenül érkező migránsok számának hatalmas növekedése miatt – írja a Times.

Migráció, migráció, migráció

2009-ben a schengeni térségben az első alkalommal menedéket kérők száma 263 935 volt, ami különösen Franciaország, Olaszország és Görögország számára jelentett kihívást. 2013-ra ez a szám 431 300-ra, a következő évben pedig 629 935-re emelkedett. Ezt követően a szíriai polgárháború kitörésével, valamint a Közel-Kelet és Afrika nagy részén tapasztalható zavargásokkal hatalmas beáramlás következett be. 2016-ban mintegy 1,3 millióan igyekeztek menedékjogot kérni Európában, nagyrészt Németországban.

Angela Merkel kancellár megnyitotta a kapukat több mint egymillió ember előtt, amit akkoriban humánus gesztusként dicsértek, de ma már naivnak és politikailag katasztrofálisnak tartanak – véli a brit lap. Aláhúzzák: a bevándorlás jelenleg a legtöbb uniós kormány előtt álló fő kihívás.

Régimódi idealizmus vs. választói igények realitása

A Mandiner is beszámolt róla, hogy Orbán Viktor politikáját követte Hollandia, amikor az ország nyíltan szembeszállt az Európai Bizottsággal. A Times „példátlan lépésként” írja le, hogy a holland kormány szerdán hivatalos kérelmet nyújtott be az Európai Bizottsághoz annak érdekében, hogy kimaradhasson a 2026-ban életbe lépő új menekültügyi és migrációs paktumból.

Egy ilyen lépés, valamint az a fenyegetés, hogy megtagadják a menedékjogot bárkitől, aki a határaikra érkezik, a schengeni térség gyors felbomlását eredményezheti”

– írja a brit lap.

Ezt is ajánljuk a témában

A Times kiemeli: a nehéz helyzetben lévő uniós kormányoknak választaniuk kell a régimódi idealizmus és a választói igények realitása között. „Olaszország, ahová ezrek érkeznek csónakokkal a Földközi-tengeren keresztül, már világossá tette, hogy melyik irányba fog fordulni.

Brüsszelnek szembe kell néznie a valósággal, mégpedig gyorsan.”

***

Ezt is ajánljuk a témában

 

Összesen 113 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
orokkuruc-2
2024. szeptember 21. 19:02
10-20 dumánként beteszem, mert ennek NEM ismerete már-már öngyilokra való hajlamra utal: Kétévente kiosztják a Coudenhove-Kalergi Európa díjat azoknak az európaiaknak, akik élvonalában álltak ennek a bűnös tervnek a végrehajtásában. A díjat többek közt olyan politikusoknak is megítélték, mint Angela Merkel és Herman van Rompuy. A Kalergi terv lényege Könyvében - melynek címe: "Praktischer Idealismus" - Kalergi egyértelművé teszi, hogy Európa népeit sárga mongoloid népekkel és harmadik világbeli színes népekkel kell keresztezni, hogy létrejöjjön egy identitás nélküli gyökértelen és soknemzetiségű sokaság melyen a jövőbeli hatalmi elit könnyűszerrel tudna uralkodni. Kalergi első lépésben az európai nemzetek önrendelkezési joguktól való megfosztását hirdette, a későbbiekben ezen nemzetek kiirtását tűzte ki célul tömeges bevándorlás és etnikai szeparatista mozgalmak révén. Kalergi egy feketékből, ázsiaiakból és fehérekből álló új, homogén faji keveréknépesség létrehozását hirdette.
tapir32
2024. szeptember 21. 13:52
Magyarország mindhárom nemzetközi hitelminősítőnél stabil, növekvő gazdaságú, befektetésre ajánlott ország.
altercat1
2024. szeptember 21. 13:47
A Times is inkább a saját házuk előtt sepregessen... Van ott bőven szemét.
sexykitty-5000087
2024. szeptember 21. 13:26
🍓 ️ ­­É­r­­­t­­é­­k­­­e­l­­d­­ ­a­ ­­­s­­­z­e­­x­i­­­ ­­­p­­­u­­n­­c­­­i­­m­­­a­­­t­­ 👉 𝐖­𝐖­­­𝐖­­­.­­­𝐗­𝟏­­𝟖­.­𝐅­­­𝐔­𝐍
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!