Pressman már az amerikaiaknak is irtó ciki volt: a lehetséges utódja mindent helyreállítana
„Az amerikai nép nevében bocsánatot kérek ezért a viselkedésért” – mondta Bryan E. Leib.
Az amerikai kampányhajrá megmutatta, hogy minden idők egyik legkiélezettebb elnökválasztására kell készülni. A választás után kettészakadhat az amerikai társadalom, vagy lehetséges, hogy elkövetkezik a konszolidáció időszaka? Az Amerika választ műsorunk vendégei Fodor Gábor és Kiszelly Zoltán voltak.
A 2024-es amerikai elnökválasztás kampányhajrájából kirajzolódik, hogy szoros eredményre kell készülnie az amerikai és a világ közvéleményének. „Az egész amerikai társadalom egyre megosztottabb és egyre nagyobbak az indulatok” – jelentette ki Fodor Gábor, aki hozzátette, az amerikai emberek nagy része élet-halál harcként fogja fel az elnökválasztást.
Melyik jelölt lenne jó az Egyesült Államok számára? – hangzott el a kérdés Pócza Istvántól, a műsor házigazdájától, amelyre Fodor Gábor azt válaszolta: „amerikai választói szempontból, őszintén, nem tudom, mi lenne a jó”, de, ha mindenképpen döntenie kell:
„inkább Trump felé hajlok egy hajszállal.”
Fodor Gábor úgy értékeli, hogy a világ geopolitikai folyamatait tekintve is jobb lenne, mivel amikor Trump volt az elnök, pozitív irányba haladtak a konfliktusos zónák. Kiszelly Zoltán egyértelműen Donald Trumpra szavazna, mivel az ő elnöksége alatt nem volt háború, valamint a koronavírus előtti időkben teljes foglalkoztatottság volt az Egyesült Államokban, a gazdaság emelkedő pályán mozgott. Kiszelly elmondta, hogy Magyarország és Európa szempontjából Trump győzelme előnyösebb lenne. Fodor egyet értett azzal, hogy
„a magyar kormánynak Donald Trump győzelme lenne a jó”,
viszont azt hozzátette, hogy csak rövid távon lenne hasznos Magyarország számára, mivel a NATO jelenlegi struktúráját több alkalommal is kritizálta, és a médiában is komolyan felmerült, hogy jelentős átalakításokra lehet számítani az ő elnöksége alatt a katonai szövetségben. Kiszelly Zoltán úgy látja, hogy Trump tárgyalóképesebb lehet az orosz-ukrán háborút tekintve, amely hasznosabb lehet Magyarország és Európa számára is. Fodor Gábor szerint Donald Trumpnak volt köszönhető az, hogy a Közel-Keleten konszolidálódott a helyzet az Ábrahám-megállapodások következtében. Úgy gondolja, hogy a lecke fel van adva annak, aki békét akar Ukrajnában, de
lehet abban reménykedni, ha Trump nyer, a háborús felek előbb ülnek le a tárgyalóasztalhoz.