Félelmetes robbanás Oroszországban: mindenkit váratlanul ért

2024. szeptember 22. 15:27

Csupán egy kráter maradt a fegyverből.

2024. szeptember 22. 15:27
This grab made from a handout video footage released by the Russian Defence Ministry on April 20, 2022 shows the launching of the Sarmat intercontinental ballistic missile at Plesetsk testing field, Russia. Russian President said that Russia has successfully tested the Sarmat intercontinental ballistic missile, saying the next-generation capable of carrying nuclear charges will make Kremlin's enemies "think twice."

A nyitókép illusztráció. Fotó: Handout / Russian Defence Ministry / AFP

Az RBK–Ukraine a Defense Express és OSINT elemzők kutatásaira hivatkozva beszámolt egy meglehetősen kemény incidensről – szúrta ki a Magyar Nemzet.

Szeptember 21-én ukrán katonák állítólag megtámadták az orosz 23-as GRÁU arzenált Tveri területen és a Tihoreci arzenált Krasznodari környékén. Az interneten az a hír terjedt el, hogy az ukrán csapatok megsemmisítettek egy orosz RS–28 Sátán vagy Szarmat interkontinentális rakétát, ám az orosz vezérkar ezt nem erősítette meg.

Szeptember 22-én azonban elemzők közzétettek műholdfelvételeket, amelyek arra utalnak, hogy egy RS–28 rakéta tényleg felrobbant Oroszországban.

Az esemény azonban nem kapcsolódik a korábbi nap támadásaihoz.

A robbanás egy silóból történt kilövés közben következett be, és óriási detonációt okozott, csupán egy krátert hagyva a kilövőhely helyén. A Defense Express szerint egy ilyen rakéta sikertelen tesztindítása katasztrófának minősül. A Magyar Nemzet megjegyezte ennek kapcsán, hogy az utolsó hasonló eset 1960 októberében történt a Bajkonur űrközpontban, az R–16 interkontinentális ballisztikus rakéta első tesztindításánál.

A Szarmat rakéta jellemzői

A lap bemutatta, hogy a Szarmat egy ötödik generációs, nehéz interkontinentális ballisztikus rakétával felszerelt, silóból indítható katonai rakétakomplexum.

Oroszország 2022 tavaszán jelentette be a rakéta sikeres tesztindítását, és még abban az évben állítólag szolgálatba is helyezték.

A folyékony hajtóanyagú rakéta 18 000 kilométeres hatótávolságú, több mint 208 tonna induló tömegű, 35,3 méter hosszú és három méter az átmérője. Képes akár tíz tonna hasznos terhet különféle robbanófej-kombinációkban szállítani.

***

Ezt is ajánljuk a témában

 

Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

Összesen 51 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Sztrovacsek
2024. szeptember 22. 19:59
Eggyel több vagy kevesebb, nem mindegy? Tele van vele a padlás. vagy mégsem?
Kovács Ubul
2024. szeptember 22. 19:53
A mandi.ru hazudozva mos össze különböző eseményeket - érthető okokból. A két lőszerdepó nem állítólag robbant szarrá, hanem nagyon is valóságosan. A Szarmat a teljesen máshol lévő pleszecki teszthelyszínen robbant fel - ennyit a ruZZki maszkirovkáról a fegyver rendszerbe állításával kapcsolatban. www.youtube.com/watch?v=S9VutlCm0c4
wadcutter
2024. szeptember 22. 19:04
Ha ez igaz, nehéz napok várnak Kijevre.
kokrowatz-0
2024. szeptember 22. 18:42
jó hír, de majd akkor hiszem el, ha máshol is olvasom.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!