Zelenszkij bajban lehet: már nem benne bíznak meg a legjobban a választók

Egy felmérés szerint egy mostani választáson Valerij Zaluzsnij pártja nyerne 23,7 százalékos eredménnyel, míg Volodimir Zelenszkij tömbje 19,7 százalékot érne el.

Az ukrán elnök a Fehér Házba lépve „nagyon fontosnak” nevezte a látogatást.
Biden elnök az imént fogadta Zelenszkij elnököt a washingtoni Fehér Házban, ahol az ukrán államfővel további megbeszéléseket folytatnak a sűrű napot követő válságtanácskozások után – olvasható a Sky News oldalán.
Az ukrán elnök korábban már járt a Pentagonban és a Capitol Hillen, ahol magas rangú katonai tisztviselőkkel és szenátorokkal folytatott megbeszéléseket.
Az amerikai elnök és Jill Biden first lady üdvözölte Zelenszkij elnököt és feleségét, Olena Zelenszkijt, a két vezető kezet fogott, majd fényképezkedtek.
Zelenszkij a Fehér Házba lépve „nagyon fontosnak” nevezte a látogatást.
Biden várhatóan hamarosan ismerteti az országa által Ukrajnának szállítandó legújabb katonai csomagot, amely több légvédelmi rendszert tartalmaz, de az ATACMS-t nem.
Nyitókép: ALLISON BAILEY