Amerikának le kell mondania a világuralomról
Ideje elfelejteni az Oroszország feldarabolásáról szőtt hagymázas terveket.
Az állam létét veszélyeztető támadás esetén a Kremlnek joga van elrendelni az atomarzenál bevetését. Interjú.
„Nem örülök különösebben a döntésnek – közölte a Magyar Hírlappal a német Bundestag védelmi bizottságának AfD-s tagja, Gerold Otten. A légierő nyugállományú ezredese hangsúlyozta, hogy számos, egyelőre megválaszolatlan kérdést vet fel a Scholz-kabinet bejelentése, mely szerint Leopard 2-es tankokkal fogják ellátni Ukrajnát. Még az sem teljesen egyértelmű, mutatott rá, hogy a Bundeswehr vagy a gyártó rendelkezésére álló kapacitás terhére teljesíti-e Berlin a vállalását.
Az ukránok függetlenségért és területi integritásukért vívott harcuk iránti teljes együttérzés mellett le kell szögeznem, hogy senki sem tette még világossá, hogy mi a pontos célja Kijev széleskörű katonai, politikai és pénzügyi támogatásának a Nyugat részéről! Van egy szlogen, miszerint Ukrajnának győznie kell, de a »győzelem« definíciójával adós maradt a politikai vezetés – mondta a képviselő.
Ukrajna a háború közel egy éve alatt megvédte a függetlenségét, ami önmagában felér egy diadallal – vélekedett Otten, annak ellenére, hogy Oroszország integrálta a Krímet és magához csatolta a többségében oroszok lakta szakadár területeket.
A tankok nem támadó fegyverek? Mi történik, ha az ukrán katonák német fegyverekkel visszafoglalják ezeket a területeket? A háború véget ér a 2014-es határokon? – sorolta a kérdéseit, amelyek azért is válaszra szorulnának, mert az orosz alkotmány szerint Moszkva egyetlen négyzetcentiméternyi területéről sem mondhat le, az állam létét veszélyeztető támadás esetén pedig a Kremlnek joga van elrendelni az atomarzenál bevetését.”
***
Nyitókép illusztráció. Fotó: RONNY HARTMANN / AFP