Nagyon kiakadt Ukrajna a FIFA-ra, bocsánatkérést követel
A Nemzetközi Labdarúgó szövetség olyan térképet használt, amelyen a Krím Oroszországhoz tartozik.
Ukrajnának a háború elhúzódásával egyre nagyobb szüksége van „kifinomultabb” fegyverekre a hírportál szerint.
A Pentagon fontolóra veszi a Boeing repülőgépgyártó azon javaslatát, hogy olcsó, kisméretű precíziós bombákkal lássa el Ukrajnát, amelyeket a rendelkezésre álló rakétákra szerelnének, lehetővé téve Kijev számára, hogy messze az orosz vonalak mögött csapást mérjen. Eközben a Nyugat küzd, hogy kielégítse a további fegyverek iránti igényt – értesült a Reuters.
Ukrajnának a háború elhúzódásával egyre nagyobb szüksége van „kifinomultabb” fegyverekre, azonban mind az Egyesült Államok, mind pedig szövetségeseik egyre kevésbé tudnak lépést tartani a növekvő igényekkel – hívták fel a figyelmet. A Boeing által javasolt földi indítású kis átmérőjű rakétarendszer, amelyet GLSDB-nek neveznek, egyike annak a mintegy féltucatnyi tervnek, amely megoldást kínálna a fokozódó fegyverigényekre.
A GLSDB egy GPS-irányítású, az elektronikus rádiórendszerek megzavarására alkalmas, bármely időjárási körülmények között bevethető, és páncélos járművek ellen is használható. A javaslat szerint a GBU-39-es típusú, bombákat –
– M26-os rakétamotorral szerelnék fel – ismertették a részleteket.
Az M26-os rakéta is viszonylag könnyen elérhető alapanyag, a GBU-39-esek pedig jelenleg 40 ezer dolláros áron mozognak, ami iparági források szerint jutányos ár. A Reuters informátorai szerint így a GLSDB-t már 2023 tavaszán leszállíthatják.
Doug Bush, az amerikai hadsereg fő fegyverbeszerzője a múlt héten a Pentagonban újságíróknak azt nyilatkozta, hogy a hadsereg a 155 milliméteres tüzérségi lövedékek – amelyeket jelenleg csak kormányzati létesítményekben gyártanak – gyártásának felgyorsítását is vizsgálja azáltal, hogy a védelmi vállalkozóknak engedélyezi a gyártásukat – írta a Reuters.
Nyitókép: Képernyőfotó