Olaszország forr a dühtől: szigorítások jönnek az illegális migránsok ellen!
Az új törvénycsomag szigorítja a családegyesítést és a civil szervezetek tengeri tevékenységét.
Pedig a kezelő öt napon át dolgozott napi 21 órában, gyakorlatilag alvás nélkül.
Napokig tematizálta a közvéleményt az Ever Given esete, amely beragadt a Szuezi-csatornában, ezzel gyakorlatilag dugót okozva, és elzárva a világ egyik legforgalmasabb hajóútvonalát.
Az óriás szállítóhajót több módon is próbálták kiszabadítani, az egyik legemlékezetesebb pillanat talán a nyitóképünkön is látható jelenet, amikor egy markolóval próbálják meg mozdulásra bírni az Ever Givent.
A markoló kezelője, a 28 éves Abdulah Abdulgavad a Business Insidernek beszélt a nem mindennapi vállalkozásról. Az Ever Given elakadása után azonnal, még március 23-án riasztották a főnökei azzal, hogy szükség van a munkájára. A feladata az volt, hogy földnyelvet építsen, amin át meg lehet közelíteni az elakadt hajót.
Végig rettegtem attól, hogy a hajó megbillenhet. Mert ha arra fele borul, ahol én vagyok, akkor nekem annyi, és a markolómnak is”
– mondta.
Abdulah öt napon át dolgozott napi 21 órában, gyakorlatilag alvás nélkül. Az Ever Givent végül március 29-én szabadították ki, addigra Abdulgavad és kollégái már „félholtak” voltak a fáradtságtól. Mint fogalmazott, a kimerültség ellenére óriási volt a sikerélménye, amikor a hajó kiszabadult, viszont hiába dolgozott túlórában, szinte pihenés nélkül, nem fizettek neki, és még csak meg sem köszönték neki erőfeszítéseit. Abdulgavad támogatására ezért adománygyűjtés indult.
Nyitókép: Szuezi-csatorna sajtóügynökség / Sputnik / AFP