Osztrák fegyverletétel: a kormány fizet a szíriai menekülteknek, ha hajlandók hazatérni
2015 óta 87 ezer szír állampolgár kapott menekültstátust az osztrák hatóságoktól.
Szerbia nem lesz az összes Közel-Keletről érkező migráns menekülttábora - jelentette ki Aleksandra Vulin szerb szociálisügyi miniszter hétfőn Belgrádban. A tárcavezető szerint Szerbia mindent megtesz, ami humanitárius szempontból elvárható, de az országnak joga van megvédeni a területét, eldönteni, hogy hány embert enged be.
Szerbia nem lesz az összes Közel-Keletről érkező migráns menekülttábora - jelentette ki Aleksandar Vulin szerb szociálisügyi miniszter hétfőn Belgrádban. Hozzátette: Szerbia megérti, hogy a környező országok logisztikai problémákkal küzdenek, de elvárja, hogy azokat minél hamarabb orvosolják.
Aleksandar Vulin aggodalmát fejezte ki, amiért nagyon lassú tempóban folyik a migránsok átengedése a szerb-horvát határon. Kiemelte, hogy az ország mindent megtesz, ami humanitárius szempontból elvárható. Biztosítják az orvosi ellátást, a segélyszervezetek pedig élelmiszert és ruhát osztanak. „Ennél többet azonban nem lehet tenni, a problémát az jelenti, hogy kérdésessé vált, hogy ezek az emberek át tudnak-e jutni a határon, és elmehetnek-e oda, ahova indultak” - fogalmazott. A miniszter úgy véli, Szerbiának joga van megvédeni a saját területét, eldönteni, hogy hány embert enged be, mert nem válhat befogadótáborrá az egész ország.