Kiderült az Orbán-gyűlölő humorista, Aranyosi Péter féltve őrzött titka
Csernus doktorral vannak közös fellépései, talán érdemes lenne tőle segítséget kérni.
A lap szerint például nem kellene ezentúl adatokat megosztani hazánkkal.
A lap online felületén is megjelent cikkében közölte, hogy miután Recep Tayyip Erdogan török elnök feladta Finnország NATO-tagságával szembeni ellenállását, most úgy tűnik, hogy az ország Svédország nélkül csatlakozik a NATO-hoz. A török döntés szerintük jelentős nyomást gyakorol a tagságot szintén blokkoló magyar kormányra, hogy legalább a finn tagságot fogadja el.
Magyarország az Orbán-kormánytól jogállamisági aggályok miatt visszatartott
uniós pénzek felszabadítását „akarja kicsikarni az északi országok NATO-ba való felvételének akadályozásával”,
vélelmezik. Végül mostanra valószínűbbé vált, írják, hogy legalább Finnország, amely az Oroszországgal való hosszú szárazföldi határamiatt különösen sebezhető, a közeljövőben csatlakozhat a NATO-hoz. Svédországnak viszont valószínűleg legalább a törökországi választásokig várnia kell.
A Die Welt részéről hangsúlyozzák: Törökországot és Magyarországot az Oroszországhoz való közelség is összeköti. Úgy fogalmaznak, hogy
„a tekintélyelvűség felé fordulva Ankara és Budapest is egyértelműen eltávolodott attól az értékközösségtől, amelyet a NATO képvisel”.
A szövetség ezért jól tenné, javasolja a lap, ha Ankarát és Budapestet egyelőre fenntartásokkal kezelné partnerként. Ez magában foglalná például azt is, hogy a továbbiakban nem feltétlenül oszt meg bizonyos érzékeny adatokat Törökországgal és Magyarországgal a NATO-n belül.
***
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Botár Gergely