Megszületett a döntés: Olaf Scholz ismét indul a kancellári tisztségért – Boris Pistorius szabaddá tette az utat
Scholz és Merz összecsapása várható a német előrehozott választásokon.
Dalibor Rohac szerint Németország tolerálja a Fidesz antidemokratikus politikáját.
„Németországnak is megvan a maga magyar-problémája” címmel jelentetett meg egy cikket a Wall Street Journalben Dalibor Rohac, az American Enterprise Institute elemzője. A szerző a cikkben kifejti, hogy Berlin Orbán Viktor cinkosaként az orosz agresszió elleni egységes uniós fellépést akadályozza. Merthogy nemcsak Orbán, de Németország is igyekezett a Kreml kedvében járni – alapvetően
„A német vezetők több mint egy évtizede nemcsak a Kreml, hanem az Európai Unió legvakmerőbb és legnyíltabban nyugatellenes politikát folytató kormányát is simogatták és megbékítették Budapesten.” – írja Rohac.
Ezután kifejti, hogy „Németország hanyagsága Európában és az Észak-atlanti Szerződés Szervezetében különösen szembetűnő volt az orosz invázió közepette. Egyes berlini kritikusok számára az, hogy Ukrajna a közelmúltban elutasította Frank-Walter Steinmeier német elnök kijevi látogatását, megkésett igazolásnak számít”.
Az elemző szerint „néhány nappal a háború kezdete után Olaf Scholz német kancellár politikai forradalmat jelentett be, beleértve azt a tervet, hogy többet költenek a védelemre és függetlenítik az országot az orosz földgáztól. A politika »új korszaka« február 27-én azonban túl kevésnek, túl későnek tűnik.
Németország tolerálja Orbán Viktor magyar miniszterelnök Kína és oroszbarát politikáját,
valamint a Fidesz-pártnak a civil társadalmat, a szabad médiát és az igazságszolgáltatást megcélzó antidemokratikus politikáját”.
A szerző neve nem lehet ismeretlen olvasóink számára. Rohac volt az ún. Soros-akták- ügy egyik szereplője.
Nyitókép: Yorick Jansens / AFP