Petíció indult Anzelm atya kilakoltatása ellen

Böcskei László megyéspüspök és több ezer helyi keresztény hívő állt ki az ügy mellett.

Az amerikai igazságügyminiszter szerint nincsenek bizonyítékok kiterjedt választási csalásra.
Az amerikai igazságügyi minisztériumnak egyelőre nincsenek bizonyítékai kiterjedt választási csalásra - jelentette ki William Barr igazságügyi miniszter kedden az AP amerikai hírügynökségnek nyilatkozva.
„Ezideáig nem láttunk csalást olyan nagyságrendben, ami más választási eredményhez vezethetett volna” – hangsúlyozta Barr.
Az igazságügyi miniszter elmondta azt is, hogy a szövetségi nyomozók kivizsgálták a panaszokat, de nem találtak bizonyítékot, amely alátámasztaná azokat az állításokat, miszerint széles körben követtek volna el csalásokat a november 3-i elnökválasztáson. Barr novemberben utasítást adott a szövetségi nyomozó hatóságoknak, hogy járjanak utána a hiteles bejelentéseknek. Egyben figyelmeztette őket, hogy kerüljék a „képzelet szülte és túlzó állítások” kivizsgálását.
Donald Trump hivatalban lévő, republikánus párti elnök több államban is indított pereket, melyekben vitatta a voksolás eredményét választási szabálytalanságokra hivatkozva.
Kedden Wisconsinban is hitelesítették Joe Biden amerikai demokrata párti elnökjelölt győzelmét. Ezt megelőzően Arizonában, Georgiában, Michiganben és Pennsylvaniában is hitelesítették a választási eredményeket, ami egy fontos formális lépés az elnökválasztást követően.
Az Egyesült Államokban az 538 tagú elektori testület választja meg az elnököt. A testület nem egy helyen ül össze, hanem tagjai tagállamonként tanácskoznak december 14-én. Biden az eddigi eredmények alapján 306 elektor támogatására számíthat, a győzelemhez 270 elektori szavazat szükséges.
(MTI)