Az Orbán-rendszer legitimitása
„Ezzel az írással egy új cikksorozat veszi kezdetét, amelynek középpontjában a mostani hatalom közjogi-szakpolitikai döntései, a hatalmi rendszeren belüli erőcsoportok, küzdelmek, a társadalom és a gazdaság politikai relevanciával bíró folyamatai, valamint a pártok közötti csatározások, a pártok helyzete áll majd.
Lehet itt még bármilyen kérdőjel a Fidesz ilyen nagy arányú győzelme után? A Fidesz eddigi története során még sosem tudott annyi szavazatot összegyűjteni, mint éppen a 2022-es országgyűlési választásokon, amikor több mint hárommillió voksot kapott a kormánypárt listája, és belföldi szavazóinak száma is meghaladta a 2,8 millió főt. A nyugati demokráciában a kormánypártok támogatottsága az idő előrehaladtával egyre inkább megkopik. Nálunk ehhez képest a Fidesz országgyűlési eredménye a 2018-as parlamenti választáshoz képest még javult is.
Nem a napnál is világosabb Orbán Viktor politikai rendszerének elfogadottsága? Nem érdemes elhamarkodni a választ. Mint a cikk végére kiderül, egy politikai rendszer támogatottságának kiemelten fontos, de nem kizárólagos eleme a választásokon megnyilvánuló támogatottság.”
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Összesen 70 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Még a sorrended is szimpatikus volt! Normális embernek az, amit a Parlamentben műveltek, csak ellenszenves lehet, közben az ember maga elé néz és látja, h. mi épül és mindenkinek kezd egy kicsit jobban menni. Ehhez képest a balos lopás-mantra NEM volt hatásos, kiegészítve a 19-ben balosok által megnyert városokban látottakkal.
A magam részéről reménykedem, h. Dobrev családi múltjával és saját munkássága alapján nem lesz lehetséges itthoni politikai karrier.
Bejelentkezés