„Szerda, kormányülés, ismét hoztunk fontos döntéseket. A legfontosabb kérdés ma az áremelkedés, az infláció” – kezdte Orbán Viktor a Facebookon. Hozzátette, hogy egész Európa szenved, mert nőnek az energiaárak, Magyarország pedig védekezik, védi a családokat. „Emeljük a minimálbért, a nyugdíjakat, fenntartjuk a rezsicsökkentés politikáját, rögzített árat vezettünk be az üzemagyagok esetében is” – mondta.
Az infláció azonban érinti a korábban felvett hitelek kamatait is, ezért új védelmi vonalat kell nyitni, hangsúlyozta Orbán Viktor.