A Fradi 25 év után újra a Bajnokok Ligájában!

2020. szeptember 29. 22:52
Szerhij Rebrov vezetőedző remekül megszervezte csapata védekezését és két komolyabb norvég helyzetet leszámítva magabiztosan hozta le kapott gól nélkül a találkozót, amely elegendő volt a sikerhez. A csoportkör csütörtöki sorsolását a Ferencváros a negyedik kalapból várja.

A ferencvárosi szurkolók, akárcsak legutóbb a Dinamo Zagreb ellen, ezúttal is a Groupama Aréna oldalából bíztatták kedvenceiket, akiknek egy Edda Művek idézetet hagytak a B-közép lelátóján: ...Adj erőt, hogy be tudjak lépni, van hitem a magas falak előtt!

Rövid összefoglaló

Jól látható volt az első félidőben, hogy mindkét csapat elsődleges célja kapott gól nélkül lehozni a találkozót, így a statisztikusoknak nem volt nehéz dolguk, ugyanis kaput eltaláló lövésből egyetlenegy akadt a 45 perc alatt.

A második játékrész is hasonlóan kezdődött, mégis egy védelmi hiba után az 54. percben a norvégok kis híján megszerezték a vezetést. A túloldalon Zubkov előtt adódott nagy lehetőség, de pocsékul találta el a labdát. Miután a norvégoknak volt fontosabb a gólszerzés, ezért a vendégcsapat nagyjából a 70. perctől feljebb tolta a védekezését, hat perccel később pedig ziccerig jutott, de Dibusz hatalmasat védett lábbal. A 87. percben újabb nagy norvég lehetőség maradt ki, és mint kiderült, ez volt az utolsó esélye a vendégeknek. A lefújást követően felcsendült a BL himnusza, a stadionon kívül pedig óriási tűzijáték vette kezdetét.

A Bajnokok Ligája történetében harmadszorra lesz magyar csapat a főtáblán.

Egy kis történelem

A Ferencváros révén nyolcadszor jutott magyar labdarúgócsapat csoportkörbe európai kupasorozatban, a zöld-fehéreknek negyedszer sikerült ez a bravúr, a Bajnokok Ligájában pedig 1995 után másodszor szerepelhetnek. Az viszont először fordult elő, hogy egymás után három idényben van magyar együttes a főtáblán, ugyanis 2018-ban a Fehérvár – még Vidi FC néven –, tavaly pedig az FTC jutott bajnokként az Európa-liga legjobb 48 együttese közé. Szintén történelmi lenne, ha a MOL Fehérvár csütörtökön sikerrel vívná meg utolsó selejtezőmérkőzését a belga Standard Liege vendégeként az Európa-ligában, mivel egy idényben még sosem szerepelt két magyar csapat a főtáblán.

A BL-ben ez lesz a harmadik magyar részvétel, 2009-ben a Debreceni VSC is bemutatkozott a legrangosabb klubversengés elitmezőnyében. A továbbjutás egyik gárdának sem jött össze, a fővárosiak öt ponttal harmadikként, míg a hajdúságiak pont nélkül negyedikként búcsúztak. A második számú sorozatban sem élte túl a csoportkört egyik magyar csapat sem.

Összesen 226 komment

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja.
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.

Nem akármilyen szurkolótábora van a Fradinak!

Gratulálok! Az utolsó húsz perceben ugyan egy kicsit vörös volt a fejem...

Annak, akinek van, még adnak...

Tegyük még hozzá, hogy Gyurcsány sportminiszterként és miniszterelnökként két magyar EB rendezési pályázat védnöke is volt, és mindkettőben szerepelt a Puskás újjáépítése mellett legalább három 35-40 ezres kapacitású stadion építése, amiről ma már senki nem beszél. Végül is ezek helyett épült több de kisebb stadion az ország különböző részein.

Hogyne nyert volna. :)

2 ezer Ft-ot tett a Fradira.

(Pukkadj meg! :)))))l

Van egy rossz napja. Remélem, ezt követi még pár ezer hasonló :)

Rebrov két éve folyamatosan szállítja az eredményt. Nem elküldeni kell, hanem marasztalni. Reálisan, ha még egy szezont marad, már csoda. A norvégok ugyanúgy lefáradtak, ez része volt a taktikának. De nem fárasztalak ilyesmivel. Szinte érthetetlen, hogy ilyen szaktudással még nem a Barca padján ülsz.