Már a németeknél is a Donald Trump által kitaposott utat járják (FOTÓ)
Ez lenne a bajor miniszterelnök sikerreceptje?
A diskurzusnak adatokon kell alapulnia, nem pedig otromba túlzáson és felnagyításon.
„Mindezek összhangban állnak azokkal az adatokkal, amelyeket két éve közöltem épp ezeken az oldalokon. A Journal of Trauma and Acute Care Surgery 2018-as tanulmánya 114 ezer letartóztatásos esetet analizált és megállapította, hogy a letartóztatások 99 százaléka mindennemű fizikai erőszak alkalmazása nélkül ment végbe. A maradék 1 százalék esetében, amikor is a rendőrök erőszakot alkalmaztak, a gyanúsítottak 98 százaléka megúszta sérülés nélkül a letartóztatást, vagy csupán enyhe sérülést szenvedett.
A történelmi kontextus is fontos lehet. 1971-ben a New York-i rendőrség 810 alkalommal használt lőfegyvert, megsebesítve 221, megölve 93 embert. 1990-re a lőfegyver használata 307 esetre csökkent, a sebesültek száma 72-re, a halálesetek száma pedig 39-re. 2016-ban a rendőrök már csak 72-szer tüzeltek, 23 embert sebesítettek meg és kilencet öltek meg.
Bármennyire is borzalmasak a George Floyd halálához hasonló esetek, emlékeznünk kell rá, hogy mindezek az események túlmutatnak önmagukon. Az adatokból származó tudás természetesen nem hozhat vigasztalást és igazságot a rendőrségi túlkapások áldozatainak és családjaiknak, de segíthet csökkenteni a feszültséget egy olyan környezetben, ahol nincs lehetőség ésszerű vitára. A diskurzusnak adatokon kell alapulnia, nem pedig otromba túlzásokon és felnagyításokon. Az adatokról szóló párbeszéd segítheti a rendfenntartásról széles körben kialakult, mérgező narratíva megcáfolását. Ha ennek a párbeszédnek ellenállunk, az csak anarchiához és pusztításhoz vezet.”