„A véleménydiktatúra ellen indulunk!” – új front nyílt a digitális térben

Kavecsánszki Ádám, a a Polgári Magyarországért Alapítvány elnöke nyilatkozott a Digitális Polgári Körök jelentőségéről.

Lánczi András Széchenyi-díjas filozófus szerint a jobboldalnak elengedhetetlenül szüksége van egy erős intellektuális bázisra, amely mögött világos érvrendszer és tudás áll.
Lánczi András, a Széchenyi-díjas filozófus és az MCC Politikai Filozófia Európai Központjának vezetője szerint a jobboldalnak elengedhetetlenül szüksége van egy erős intellektuális bázisra, amely mögött világos érvrendszer és tudás áll. Hangsúlyozta, hogy ha a kormány politikája mögött nem válik érthetővé az érvelés, akkor a magyar politika színvonala lecsökken, és csak az érzelmek és benyomások dominálnak majd. Ez különösen fontos a választási kampányok idején,
amikor a politikai ellenfelek minden eszközt bevetnek, ezért kiemelten lényeges a bátorság és a hit az igazságban
– olvasható a Magyar Nemzeten.
Lánczi a Digitális Polgári Körök (DPK) létrejöttét is jelentős lépésnek tartja, amelyek az intellektuális támogatás mellett kulturális és közösségi terepet is biztosítanak a jobboldal számára a digitális világban. A miniszterelnök által elindított DPK-k egy olyan új platformot kínálnak, ahol a kormányt támadó digitális trollok és durva liberális kritikák ellen felléphetnek, és ahol a hazaszeretet kultúráját lehet építeni.
Ezt is ajánljuk a témában
Kavecsánszki Ádám, a a Polgári Magyarországért Alapítvány elnöke nyilatkozott a Digitális Polgári Körök jelentőségéről.
Orbán Viktor a DPK-k bemutatásakor hangsúlyozta, hogy ezek nem csak a választások sikeréhez járulnak hozzá, hanem túlmutatnak azon, mivel a digitális térben egyre nagyobb a harc a nemzeti szuverenitásért. A kormányfő úgy fogalmazott, hogy míg a Harcosok Klubja a politikai harcok terepe, a digitális polgári körök azok számára kínálnak helyet, akik más formában szeretnének közösséget alkotni és a nemzeti értékeket képviselni.
A DPK első tagjai között olyan személyiségek szerepelnek, mint Lánczi András filozófus, Miklósa Erika operaénekesnő, Dopeman rapper vagy Schmidt Mária történész, jelezve, hogy a kezdeményezés széles társadalmi és kulturális bázissal rendelkezik, amely megerősítheti a jobboldal intellektuális és kulturális hátterét.
Ezt is ajánljuk a témában
Elképesztő az érdeklődés a digitális polgári körök iránt.
A miniszterelnök vasárnapi bejelentése szerint a Digitális Polgári Körökhöz már az első nap alatt 30 ezren csatlakoztak.
Nincs megállás. Köszönöm mindenkinek, aki már csatlakozott”
– írta Orbán Viktor a Facebook-oldalán.
Ezt is ajánljuk a témában
Skrabski Fruzsina bejelentette a legújabb Digitális Polgári Kört.
Nyitókép: Földházi Árpád