Szorul a hurok, de Magyar Péter ezzel a trükkel próbálhat kibújni a bennfentes kereskedés vádja alól

2025. február 25. 15:48

A Magyar Nemzeti Bank mellett az ügyészség is eljárást indított a Tisza-vezér egyik tőzsdei ügylete kapcsán.

2025. február 25. 15:48

A Magyar Nemzet értesülései szerint Magyar Péter „trükkös érveléssel” igyekszik tisztázni magát a bennfentes kereskedés vádja alól. A portálon felidézik: az Index február közepén számolt be az esetről, amely 2023. július 21-én történt. A lap állítása szerint ezen a pénteki napon, délután három órakor – tehát még a tőzsdezárás és az esemény hivatalos bejelentése előtt – Magyar Péter minden más részvényét eladta, majd több tízmillió forint értékben Opus Global Nyrt. papírokat vásárolt. Aznap este Mészáros Lőrinc cége részvény-visszavásárlási akciót hirdetett, ami jelentősen felértékelte az Opus-papírokat. A következő hétfőn, a tőzsdenyitás után 

Magyar Péter már magasabb árfolyamon értékesítette ezeket a részvényeket, több millió forintos nyereséget realizálva.

A kérdés az, hogy Magyar Péter a tranzakciók során felhasználhatott-e bizalmas információt, hiszen ekkoriban a Magyar Bankholding Zrt., azaz Mészáros Lőrinc bankjának felügyelőbizottsági tagja volt. Ahogy korábban mi is beszámoltunk róla, a Magyar Nemzeti Bank több személy, köztük Magyar Péter esetében is vizsgálatot folytat bennfentes kereskedelem gyanúja miatt az Opus-részvények ügyében. Emellett az ügyészség szintén eljárást indított Magyar Péter tőzsdei ügylete kapcsán.

Ezt is ajánljuk a témában

A trükk lényege

A Magyar Nemzet szerint Magyar Péter egy sajátos érveléssel próbálja meg cáfolni a vádakat. A Tisza Párt elnöke a lap szerint vitatja a részvényvásárlás időpontját, azt állítva, hogy nem pénteken – azaz a visszavásárlási akció előtt –, hanem hétfőn, az árfolyam-emelkedés után vásárolta meg az Opus-papírokat.

A lap információi szerint Magyar állítását azzal támasztja alá, hogy a tranzakció hivatalosan hétfőn került könyvelésre. Fontos azonban tudni, hogy a tőzsdén a műveletek nem mindig azonnal jelennek meg a nyilvántartásban, hanem később. Ezért elképzelhető, hogy 

a pénteki vásárlás hivatalosan csak hétfőn jelent meg a rendszerben.

Az árfolyamok mozgása azonban egyértelműen jelzi, mi történt valójában: pénteki árfolyamon leginkább csak pénteken lehetett vásárolni. Emellett további adatok is pontosan rögzítik, hogy Magyar Péter mikor indította el a részvényvásárlást, ami kulcsfontosságú annak eldöntésében, hogy történt-e bennfentes kereskedés.

Nyitókép: MTI/Purger Tamás

 

Összesen 50 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Nyégé
2025. február 25. 19:17
Igen, a laikusoknak ül az érvelés, de a valóságban ez nem így megy ... Talán bukott a tranzakción??? Ha igen, elhiszem. Ha nem, hazudik...
thehun
2025. február 25. 19:05
Alig varom a pillanatot, amikor majd egyszer valaki torkon fossa ezt a weber farkat szopo buzikepu csirat az utcan.....faszopo hazaarulo fosos tolvaj!
xyz123-3
2025. február 25. 18:11
Magyar Pétert ebből nem fog jól kijönni. A banki rendszerekben mindennek nyoma van. Most nem arról van szó, hogy a rajongói és az ellenzéki média egy újabb vállalhatatlan ügyét ignorálja, hanem ezért már büntetőjogilag fellelőségre vonhatják.
seherezade-2
2025. február 25. 18:05 Szerkesztve
A tőzsdén másodperc alapon kereskednek (sőt a tick-ek időstemplije ezred másodperces). Tehát nem az a lényeg, hogy a tranzakció mikor jelenik meg a könyvekben, hanem az, hogy a megrendelések mikor (milyen időstemplivel) teljesültek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!