– fogalmazott 2015 nyarán Gyurcsány Ferenc. Kunhalmi Ágnes pedig azzal érvelt, hogy az igazi gondot a magyarok kivándorlása jelenti.
Ezt követően – DK 2016 márciusában kiadott közleményében – pedig arról írtak, okafogyottá vált a kvótaügyi népszavazás, hiszen nem létező dolgokról nem lehet népszavazást tartani. Niedermüller Péter pedig – akkor még EP-képviselőként – azt nyilatkozta, hogy szó nincs kötelező kényszerbetelepítésről. „Szabó Tímea is a migránsok betelepítése mellett érvelt, azzal, hogy egy sokszínű, különböző kulturális tulajdonságokkal és háttérrel rendelkező közösség erősíti és előreviszi Magyarországot” – eleveníti fel a Magyar Nemzet.
De emlékezhetünk még Karácsony Gergely véleményére is,