Példát akar statuálni az új magyarországi jelentéstevő: „keményebb” fellépésre készül (VIDEÓ)
„Szóval nem látok semmi pozitív fejleményt” – vélekedett Magyarországról Tineke Strik.
Újra egymásra találtak Brüsszelben a baloldali politikusok.
Nem reagált a Magyar Nemzet megkeresésére Krzysztof Smiszek, a Magyar Péter mentelmi ügyét jegelő gender- és háborúpárti aktivista. A baloldali lengyel európai parlamenti képviselőt annak kapcsán kereste meg a lap, hogy egy minapi X-bejegyzésében több arra vonatkozó utalást is tett, a brüsszeli elit miként kívánja megbuktatni a magyar jobboldali kormányzatot.
Egyebek mellett arról is érdeklődtek, hogy lengyel mintára Magyarországon is az unió vezetése által irányított bábkormányt készülnek-e hatalomba segíteni.
Arról is érdeklődtek, hogy kísérletük sikere esetén idehaza is tömeges, jogtalan elbocsátások lennének-e a köztelevízióban. Arról ugyancsak érdeklődtek, hogy Smiszek pontosan miről egyeztetett a hazánk elleni 7. cikkely szerinti brüsszeli eljárás jelentéstevőivel. Végül arra is választ vártak tőle, hogy a jogállamiság feltételének tekinti-e az LMBTQ-propaganda terjesztését és olyan törvény elfogadását, amely büntetné a genderideológia nyilvános kritikáját.
A Magyar Nemzet arra is felhívta a figyelmet, hogy Krzysztof Smiszek a december 4-i X-posztjában arról írt, hogy tárgyalt a 7. cikkely szerinti eljárás jelentéstevőivel, például a magát migránspárti szuperhősnek tartó Tineke Strik zöld képviselővel. Smiszek úgy fogalmazott, hogy „Lengyelország után itt az ideje, hogy helyrehozzuk a jogállamiságot”.
Fontos felidézni, hogy Lengyelországban alighogy megtörtént a kormányváltás és a globalista Donald Tusk átvette a hatalmat, szinte azonnal leszámolás indult az ellenzékbe került konzervatív politikusok ellen és tisztogatásba kezdtek a jobboldali nyilvánosságban.
A közszolgálati televízió több munkatársát például rendőrök vezették el a stúdióból.
Mindehhez pedig Smiszek is asszisztált a Tusk-kormány miniszterhelyetteseként. Amellett, hogy Smiszek jó barátja és szövetségese az európai néppárti Tusknak, több más vezető politikussal is jó viszonyt ápol a Tisza Pártot is a soraiban tudó EP-frakcióból. Nemrégiben például egy közös fotóval illusztrált Facebook-posztban demonstrálta, hogy az Európai Parlament elnökével, Roberta Metsolával is együttműködnek.
A Magyar Nemzet teljes cikkét ide kattintva tudja elolvasni.
***
Ezt is ajánljuk a témában
„Szóval nem látok semmi pozitív fejleményt” – vélekedett Magyarországról Tineke Strik.
Nyitókép: MTI/Purger Tamás