Húsz éve volt a gyalázatos népszavazás
A hazaárulók még mindig közöttünk élnek.
Pedig a Tisza Párt elnöke mindig mindenről posztol, ha kell, ha nem.
Nyitókép: Magyar Péter Fcabook-oldala
Sem Magyar Péter, sem a Tisza Párt nem emlékezett meg közösségi oldalán a gyalázatos, húsz évvel ezelőtti magyarellenes népszavazásról, pedig a Facebookon igencsak nagy aktivitást szoktak mutatni – hívta fel a figyelmet cikkében a Magyar Nemzet. A lapnak nyilatkozó Lajkó Fanni, az Alapjogokért Központ elemzője emlékeztetett:
Magyar Péter nemrégiben lojalitásáról biztosította az Európai Bizottságot, amely korábban elutasította az európai nemzeti kisebbségek jogainak védelmét célzó Minority SafePack kezdeményezést.
Ezt is ajánljuk a témában
A hazaárulók még mindig közöttünk élnek.
„A bizottság egyértelművé tette, hogy a nemzeti kisebbségek ügye nem prioritás számukra, ezt a kezdeményezés figyelmen kívül hagyása is alátámasztotta. Az ilyen lépések nemcsak a kisebbségi közösségek számára jelentenek csalódást, hanem megkérdőjelezik azok hitelességét is, akik támogatásukat adják ehhez a közömbös hozzáálláshoz” – mondta a Magyar Nemzetnek Lajkó Fanni, a húsz évvel ezelőtti népszavazás évfordulója kapcsán.
Magyar Péter december 5-én azonban egyetlen platformon sem idézte fel a húsz évvel ezelőtti eseményeket, ehelyett arról posztolt, hogy az Egyesült Királyságba, Londonba látogatott.
Lajkó Fanni úgy fogalmazott: 2010 óta nemzeti kormánya van Magyarországnak, ami 14 év alatt tett lépéseivel segítette enyhíteni a sebeket. Sokak azonban a mai napig nem értik annak a súlyát, hogy miért is fontos a kettős állampolgárság intézménye vagy az, hogy a határon túli magyaroknak is legyen szava a választásokon.
Az elemző hangsúlyozta: a külhoni magyarság számára nem mindegy, hogy ki vezeti az anyaországot.
„Egy nemzetépítő, a magyar–magyar kapcsolatokat erősítő, vagy magyar–szerb, magyar–román kormányok közötti jó viszonyt ápoló kormány biztonságot és lehetőségeket teremt számukra, míg egy nemzetközömbös vagy konfliktust generáló vezetés az elnyomás, a kisebbségi jogok csorbulása és a marginalizáció veszélyének teszi ki őket” – mondta az elemző.
***
Kapcsolódó vélemény
Ideje, hogy a baloldali média is belássa: a Tisza-vezér nem hős, csak egy politikai szégyenfolt; a vitakultúrát pedig ő rántotta le a mélybe. Nagy Ervin írása.