Magyarországra költöztetheti a BYD az európai központját
Sajtóhírek szerint a cég költséghatékonysági okok miatt gondolkozik azon, hogy Magyarországon lesz az új európai központ.
A tervezett felújítás révén a Gellért Hotel ismét a fővárosi luxusturizmus egyik meghatározó szereplőjévé válhat.
Nyitókép: Mandiner
Orbán Ráhel a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége közgyűlésén ismertette, milyen koncepció alapján újítják fel a történelmi Gellért Hotelt, amely a BDPST Group és a Mandarin Oriental együttműködésének köszönhetően születik újjá. A BDPST Koncept vezetője a szálloda múltjáról és ambiciózus jövőjéről beszélt, hangsúlyozva, hogy a Gellért az újjászületés és a minőségi turizmus szimbóluma lesz – írta meg a turizmus.com.
Orbán Ráhel emlékeztetett arra, hogy az 1920-as években hidroplánok hozták a tehetős vendégeket Bécsből, közvetlenül a szálloda előtti Dunán landolva. A múltidézés mellett képeken is bemutatta, milyen „méltatlan állapotban” van jelenleg az épület, amely utoljára az 1960-as években esett át teljeskörű felújításon. A szálloda 2021-ben zárt be, miután állapota tovább romlott, így a BDPST Group 2022 végén bejelentett felvásárlása óta nagyszabású munkálatok előzték meg az újranyitást.
A Mandarin Oriental szállodalánc felkérése hosszú tárgyalások eredménye volt. Orbán Ráhel elmondta, hogy olyan partnert kerestek, „amelyik presztízsben és értékrendben egyaránt felér a hotel örökségéhez”, és képes bemutatni a magyar értékeket. A hongkongi székhelyű luxuslánc régiónkban már Bécsben és Prágában is jelen van, ami szoros együttműködést és közös turistaprogramokat tesz lehetővé a környező fővárosokkal. Orbán Ráhel szerint „nem legyőzni, hanem együttműködni kell” a környező városokkal, hogy a tengerentúlról érkező turistákat vonzó csomagokkal szólítsák meg.
A szállodában összesen 134 vendégszobát és 34 lakosztályt alakítanak ki, míg a legfontosabb terek – például a lobby, a Duna terem és a Gobelin terem – az eredeti archív fotók alapján nyerik vissza régi pompájukat.
Az ázsiai konyha mellett a helyiek igényeire is reflektáló gasztronómiai kínálat várja majd a vendégeket. Bár a Gellért fürdő nem tartozik a szállodához, a hotel saját wellnessrészleget tervez, ahol a longevityt, azaz a hosszú távú egészségmegőrzést állítják a középpontba.
A konferenciák és rendezvények szintén kiemelt szerepet kapnak: a szálloda olyan lakosztályokat, úgynevezett entertainment suite-ket alakít ki, amelyek esküvők, születésnapok és üzleti események lebonyolítására is alkalmasak. A cél, hogy a Gellért Hotel ismét a társasági események egyik központja legyen.
A Gellért Hotel átalakítása során az örökség megőrzése és a fenntarthatóság is fókuszban van. Orbán Ráhel kiemelte, hogy „Budapest előtt óriási lehetőségek állnak”, és a Mandarin Oriental érkezése pedig segíti a főváros nemzetközi pozíciójának erősítését. A Gellért újjászületése így nemcsak a cégcsoport, hanem Budapest és az ország turizmusának fejlődése szempontjából is meghatározó lesz.
***
Ezt is ajánljuk a témában
Sajtóhírek szerint a cég költséghatékonysági okok miatt gondolkozik azon, hogy Magyarországon lesz az új európai központ.