A Corvin közi szabadságharcos figyelmeztette Magyar Pétert, ne sajátítsa ki politikai célokra a lyukas zászlót

2024. október 03. 08:54

Varga János forradalmár arra buzdít mindenkit, tiltakozzanak az '56-os lyukas zászló „besározása” ellen.

2024. október 03. 08:54
null

Nyitókép: Hatlaczki Balázs / pestisracok.hu

 

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Zelenszkij akarva sem tudott volna nagyobb segítséget adni a Fidesz kampányának – kiderült, mi lehet a halálos fenyegetés legfőbb oka

Zelenszkij akarva sem tudott volna nagyobb segítséget adni a Fidesz kampányának – kiderült, mi lehet a halálos fenyegetés legfőbb oka
Tovább a cikkhezchevron

Az 1956-os Magyarok Világszövetsége nevében Varga János, Corvin közi szabadságharcos, a néhai Wittner Mária barátja és egykori rabtársa tiltakozott a lyukas zászló, mint nemzeti jelkép kisajátítási kísérlete ellen.

Varga János elítélte Magyar Péter, a Tisza Párt elnökének legújabb próbálkozását, miszerint a nemzeti jelképpé magasztosult lyukas zászlót politikai célokra akarja kisajátítani.

A forradalmár arra buzdít mindenkit, hogy tiltakozzanak az '56-os lyukas zászló „besározása” ellen.

Szeretném a tiltakozásomat kifejezni, mint magyar állampolgár, mint ’56-os elítélt” 

– nyilatkozta Varga János a Pesti Srácoknak, hozzátéve: „A harcokban a Corvin közben tevőlegesen részt vettem tizenhat évesen, ezért kaptam 16 év börtönt, és abból 6 és fél évet leültem. Betegen engedtek haza. Azt hiszem, ez engem feljogosít a tiltakozásra.

A zászló történetéről Varga János felidézte, hogy 1956. október 23-án Budapesten kezdődött a felvonulás, ahol először láthatták, ahogyan a tüntetők késsel vagy bicskával kivágták a nemzeti lobogó közepéből a Rákosi-címert. Ettől kezdve a lyukas zászló az '56-os forradalom jelképévé vált. Varga hangsúlyozta:

Ennek a szimbólumnak a kisajátításához senkinek nincs jogosultsága, és ezt nem szabad megengedni. Minden, aki szereti a magyar hazáját, köteles tiltakozni, hogy senki ne sajátíthassa ki ’56 szellemiségét” – mondta.

Varga János magánemberként is kétségeit fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy Magyar Péter valóban érti-e, mit jelent felvállalni az 1956-os forradalom és szabadságharc eszmeiségét. Úgy vélekedett, hogy mivel a Tisza Párt az Európai Néppárt frakciójához csatlakozott, amelyet szerinte magyarellenes erők vezetnek, Magyar Pétert nemzetellenes akciókhoz fogják felhasználni, vagy maga is ezek részévé válik.

 

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

ELÉG az ukrán zsarolásból – TÜNTETÉS a budapesti nagykövetségnél!

ELÉG az ukrán zsarolásból – TÜNTETÉS a budapesti nagykövetségnél!
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 36 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Sulammit
2024. október 03. 17:44
Térjetek már észhez tiszások! Nem látjátok, hogy milyen aljas gazembert követtek?
Válasz erre
2
0
moricka13-3
2024. október 03. 13:01
Magyar Péter, a világszélhámosságában még Gyurcsányra is hajazó álnépboldogító miféle felhatalmazás alapján és honnan vesz még bátorságot is jogot formálni ahhoz, hogy az 56'os forradalom és szabadságharc szellemiségét tükröző lyukas zászló szimbólumát a saját politikai céljai eléréséhez a pártbagázsa jelképének akarja kisajátítani?
Válasz erre
3
0
virag-os
2024. október 03. 12:36
Mindent kitalálnak, hogy uszítsanak és provokáljanak. Csak erre képes, ez az ő munkája, értelmes megnyilvánulásai, javaslatai nincsenek. Csak a folyamatos vádaskodás és az intrika, amivel fellehet korbácsolni az embereket, mert ez a cél. Más országokban is ezt csinálták.
Válasz erre
2
0
Tegnap
2024. október 03. 11:18
A poloska meg a CIA ügynökök akik irányítják nem ismernek határt az aljas pofátlanságban.
Válasz erre
5
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!