Fakivágási ügye is volt az Integritás Hatóság elnökének
Egyre több a megválaszolatlan kérdés Biró Ferenc rejtélyes óriástelke körül.
Úgy fest, a baloldal utolsó mentsvára az álcivilség.
Nyitókép: képernyőfotó / Keszthelyi Televízió
Országszerte próbálkozott a baloldal azzal a választási trükkel, hogy civilnek álcázott fedőszervezeteket hoztak létre, és azok színeiben tettek kísérletet a helyi önkormányzatok elhódítására a kormánypártoktól – írja összegző cikkében a Magyar Nemzet.
Néhány nagyobb településen a taktika sikerre vezetett, így tudták megszerezni Pécset, Keszthelyt, Jászberényt vagy Solymárt.
„Ennek segítségével még olyan bukott politikusok is hatalomra tudtak jutni, mint a parlamenti választásokon rendre vereséget szenvedő szombathelyi polgármester, illetve lélegeztetőgépen tartottak olyan mikropártokat, mint a Jobbik” – summázza a lap.
A Baranya vármegyei nagyvárosban Péterffy Attila baloldali polgármester barátja, Bodnár Imre ügyvéd, a néhány éve alapított és most a városvezető koalíció névadó háttérszervezeteként működő Pécs Jövője Egyesület elnöke a Pécs Jövőjéért Egyesületet is létrehozta.
Látható, hogy csupán néhány betűt megváltoztatva majdnem ugyanazt a nevet adták az új szervezetnek, és megjelölt céljaik között is meglehetősen nagy az átfedés: bekezdéseket másoltak át az újabb egyesületalapítási kérelmébe.
A hasonló névre keresztelt szervezet létrehozására azért is szükség lehetett, mert így Gyurcsány polgármestere tiszta lappal tudott újrázni a választásokon – írja a Magyar Nemzet.
A portál emlékezetet: Péterffy ezer szállal kötődik a baloldalhoz, ugyanis Mellár Tamás baloldali országgyűlési képviselő, Márki-Zay Péter bukott miniszterelnök-jelölt mozgalmának egyik baranyai alapítója álcivil egyesületével, a Mindenki Pécsért Egyesülettel (MPE) indította Péterffyt még a 2019-es választáson, és idén júniusban is bejuttatott egy képviselőt a pécsi képviselő-testületbe az MPE kompenzációs listájáról.
A baloldal Keszthelyen is sikeresen alkalmazta a civil álca trükkjét. Mi sem bizonyítja ezt jobban,
minthogy május végén a „független” jelöltek a városba látogató Dobrev Klárával kampányoltak együtt.
A keszthelyi baloldal a Városukért Tenni Akarók Egyesület (Vártak) színeiben indult, polgármesterjelöltjük az azóta megválasztott Tóth Gergely volt.
„A baloldali álcivileknek még arra sem volt gondjuk, hogy eltüntessék azt az információt,
miszerint Tóth weboldalának adatkezelőjeként a liberális Momentum Mozgalmat jelölték meg.
Ebből viszont az következik, hogy a polgármesterjelölt honlapján látható petíciók kitöltőinek adatai az idei választáson hatalmasat bukó liberális politikai párt birtokába kerülhettek” – írja a Magyar Nemzet.
Ennyi „véletlen” egybeesés már a keszthelyiek gyanúját is felkeltette, ezért panaszt tettek a választási irodánál, rámutatva név szerint, hogy Dékány Péter, Szántó András és Tóth Balázs civilnek mondott jelöltek megtévesztik a Zala vármegyei település választóit,
ugyanis a baloldalhoz tartozó jelölőszervezeteiket nem tüntették fel a plakátjaikon.
A testület megállapította, hogy a Vártak mellett Dékány és Szántó esetében a Gyurcsány Ferenc vezette DK a jelölőszervezet, míg Tóth Balázs mögött a Momentum áll. A választási bizottság azt is kimondta, hogy a baloldal jelöltjeinek magatartása alkalmas a választók megtévesztésére, sérti a választás tisztaságát, a szóban forgó jelölteket pedig eltiltotta a további jogsértéstől.
Szombathelyen sem merte a baloldal a nevét adni az önkormányzati választásokon, itt az Éljen Szombathely! Egyesület nevű fedőszervet használták takaróként. A Magyar Nemzet összegzi: Hende Csaba, a kormánypártok parlamenti képviselője háromszor egymás után is legyőzte Nemény András baloldali jelöltet az országgyűlési választásokon: 2010-ben, 2014-ben és 2018-ban rendre felül tudott kerekedni a szocialista politikuson. 2019-ben azonban eljött Nemény ideje,
ugyanis a civil álca mögé rejtőzve el tudta hódítani a polgármesteri címet, idén júniusban pedig újrázott.
Hogy mennyire nem tekinthető civilnek, azt alátámasztja az a tény, miszerint jelöltségét támogatta az MSZP, a Párbeszéd, a DK, a Momentum, az LMP, Márki-Zay mozgalma, a Szolidaritás és az országban egyedül a Magyar Kétfarkú Kutya Párt helyi szervezete.
„Jászberényben a Közösen Jászberényért Egyesület nevet vette fel a baloldal, igaz, itt nem Gyurcsány fújta a passzátszelet. A szövetséget a lassan a Párbeszéd-méretűvé zsugorodó Jobbik, az MSZP és a Momentum alkotta, a DK-t a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei településen ezúttal kihagyták az összefogásból” – fogalmaz a Magyar Nemzet.
A jobbikos polgármester, Budai Lóránt népszerűségét meglovagolva az álcivil szervezet megnyerte a város összes egyéni választókörzetét idén,
így szerzett mandátumot az elnökük, a szocialista párti Balogh Béla, valamint a momentumos Bozsik Ferenc is.
A vármegyében maradva azonban nem mindenhol sikerült a DK-elnököt kihagyni a buliból: Szolnokon a Tegyünk Szolnokért Egyesület fedőnév alatt nőtt össze, ami összetartozik. Szotyori-Lázár Zoltán, a Jobbik szolnoki szervezetének egykori elnöke szerint a helyi ellenzéket teljesen uralja a DK és az idei önkormányzati választáson polgármesternek megválasztott Györfi Mihály,
amit az is jelez, hogy kampányfőnöküknek Gyurcsány Ferenc korábbi asszisztensét tették meg.
„Szotyori-Lázárnak emellett volt egy beszélgetése Füle István álcivil képviselővel is, aki a baloldal helyi mutyijairól azt magyarázta neki, hogy ez mindenhol így megy, és különben is etetni kell a mieinket is, különben hogyan várnánk bárkitől is, hogy segítsen, ha nem adunk valamit cserébe” – jegyzi meg a portál.
Pest vármegyét nézve még inkább jellemző a baloldalra a civil álca mögé rejtőzés. Wittinghof Tamás, Budaörs 1991 óta regnáló polgármestere már idejekorán felismerte az idők szavát,
ugyanis a történelem szemétdombjára került pártja, az SZDSZ logóját már 2010-ben eldobta magától, és azóta a Budaörs Fejlődéséért Egyesület színeiben nyer az önkormányzati választásokon.
A Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület (TESZ) már 2019-ben is sikerrel tévesztette meg a választókat, nem volt ez másként idén sem.
Öt baloldali párt lépett frigyre a szövetség égisze alatt: az MSZP, a Jobbik, az LMP, hozzájuk az idei választásra csatlakozott Gyurcsány-párt és a Momentum.
A baloldali átverésnek idén már a solymári választók is bedőltek: Tegyünk Együtt Solymárért néven tudta átvenni hazánk egyik leggazdagabb településének irányítását a baloldal. Mint arról Szente Kálmán hivatalban lévő polgármester beszámolt, az álcivilek jelöltjeként megválasztott polgármester, Zlinszky Péter Tordai Bence párbeszédes országgyűlési képviselő apjával karöltve kérte fel a kormánypárti településvezetőt az alpolgármesterségre a következő ciklusban, ám Szente Kálmán ezt következetesen elutasította – írja a Magyar Nemzet.
Időközben az is kiderült a magát függetlennek nevező társaságról, hogy még Karácsony Gergely főpolgármesterhez is kapcsolhatók:
a 8. számú egyéni választókerületben győztes Zakarné Varjas Kata ugyanis nem más, mint annak a Zakar Andrásnak a felesége, aki a Főkert főigazgatója volt néhány héttel ezelőttig. „Ezek ismeretében könnyen elképzelhető, hogy Solymár is hamarosan a baloldal kifizetőhelyévé fog válni, és Zakar akár itt folytathatja a pályafutását október után” – írja a lap.