Nyitókép: MTI/Kovács Tamás
Verebes Istvánnak már hat éve van szüksége hallókészülékre, amit napközben használ, és éjszaka tölt. Új filmje forgatásán azonban voltak esti jelenetei is, így a szerkezetet nappal kellett töltenie, ami okozott számára némi kellemetlenséget – számolt be az Index. Verebes István csaknem negyven év után vállalt újra filmszerepet A Királytalálkozó című történelmi filmben, amit jelenleg Majkpusztán forgatnak. A Szilézia idős fejedelmét alakító Jászai Mari-díjas színész az utolsó forgatási napon a Blikknek mesélt arról, hogy mindig is utált filmet forgatni, de ennek ellenére elfogadta a rendező, Pozsgai Zsolt felkérését a szerepre.