Az esemény G4-es erősségű – közölte az Egyesült Államok Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Hivatala (NOAA). A szervezet magas szintű figyelmeztetést adott ki a napvihar miatt, hasonló utoljára 2005 januárjában történt. A hivatal azt is közölte, hogy a mágneses vihar az egész Földet érintheti. A Daily Mail cikke szerint a napvihar miatt az internet és a GPS is akadozhat. A jelenség szerdán kezdődött, amikor a Napból több plazmakilövellést észleltek. A NOAA azt írta, hogy a geomágneses vihar súlyos jelzése nemcsak péntekre, hanem az egész hétvégére szól.