Második világháborús gránátokat találtak a barcsi Dráva-híd közelében
A tűzszerész búvárcsoport csaknem egy hétig kutatott a víz alatt második világháborús robbanóeszközök után.
Csodával határos módon nem robbant fel a szerkezet.
Második világháborús német repeszromboló gránát került elő a sátoraljaújhelyi Bortemplom tornyának felújítása során, a padló alá fúródva – közölte a Magyar Honvédség 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred a Facebook-oldalán szerdán.
Azt írták, a hagyomány szerint Szepsi Laczkó Máté református prédikátor – Lorántffy Zsuzsanna udvari lelkésze – készítette a világon az első tokaji aszúbort a 17. század elején és lepte meg vele Lorántffy Zsuzsannát húsvétkor. Ennek állít emléket az 1913-ban épült a Bortemplom. Az ahhoz tartozó pincerendszerben volt, hogy több mint egymillió liter bort tároltak. Hozzátették:
a Bortemplom tornyának felújítása során a padló alá fúródva találták meg a 15 centiméteres német repeszromboló gránátot.
A tűzszerész járőr megállapította, hogy a robbanóeszköz gyújtószerkezetének működtető mechanikája letört, valószínűleg akkor, amikor a gránát a torony tetőszerkezetével ütközött és feltehetően ezért nem lépett működésbe ez a robbanótest. A tűzszerészek elszállították a gránátot, azt később megsemmisítik.
(MTI)