Toronymagasan győzött Donald Trump a Michiganben és Missouriban tartott elnökjelölő gyűléseken
Missouri államban mind az 51 elnyerhető delegálti szavazatot megszerezte.
Egy Európára kiterjedő háború gyorsan nukleáris konfliktussá fejlődne – mutatott rá Resperger István.
Resperger István, a Szent István Biztonságkutató Központ vezetője szerint egy eszkalálódó, Európára kiterjedő háború gyorsan nukleáris konfliktussá fejlődne, márpedig ezen a téren Európa sokkal gyengébb, mint Oroszország – olvasható a Híradó.hu-n.
„Oroszország 5900 atomfegyverrel rendelkezik, ebből 2200 a 2–10 kilotonnás, nagy hatótávolságú rakéta. Két-háromezer kilométerig ellőhetők ezek a rakéták. Az egész európai haderőnek, a franciáknak és briteknek összesen ötszáz van, tehát ez egy nagyon éles konfrontáció lehet”
– hangsúlyozta Resperger István ezredes.
Kiss Rajmund, a Mathias Corvinus Collegium elemzője arról beszélt az M1-en, hogy a nyugat Ukrajna-politikája a háború kiterjedésének irányába mutat. „A nyugat helyzete nehéz, mert évekig rengeteg pénzt és fegyvert pumpált a konfliktusba, ahelyett, hogy a magyar kormányhoz hasonlóan a béke mellett állt volna ki” – fogalmazott.
„Fontosabb lett volna a tűzszünetre és a békére koncentrálni az európai nagyhatalmaknak, nem pedig csak a folyamatos fegyverszállításokra, mert mint látjuk, ezekkel a nyugati fegyverekkel sem tudta Ukrajna megvédeni magát. Nem tudja pótolni a katonákat, jelenleg pedig lőszerei sincsenek”
– mondta Kiss Rajmund.
Hozzátette: az idei EU-s és amerikai választások megnehezítik a béketárgyalások elkezdését, ezért szerinte a háború befejezéséről legfeljebb nem hivatalos egyeztetésekre lehet számítani.
***
Ezt is ajánljuk a témában
Missouri államban mind az 51 elnyerhető delegálti szavazatot megszerezte.
Nyitókép: Volodymyr Shuvayev / AFP