Rossz lóra tettek Magyar Péterék: mutatjuk, hogy fonódott össze a bukott amerikai liberális rezsim az ellenzék vezetőjével
David Pressman korábban többször is nyíltan kifejezte rokonszenvét Magyar Péter iránt.
Megadja Gábor arra gyanakszik, hogy valaki állhat Magyar Péter mögött, Kalmár Tibor pedig nem érti, meddig lehet elmenni az „árulás-effektussal”.
Nyitókép: Földházi Árpád/Mandiner
Mennyire hiteles „a nagyonmegcsinált, nagyonkigyúrt, nagyontrendi, nagyodrágaöltönyös Magyar Péter? Mennyiben tudatos és mennyiben spontán a kommunikációja? Ki küldte őt a politikába, kit képes megszólítani és meddig?” – egyebek mellett ezekre a kérdésekre kereste a választ a friss Kontextusban Megadja Gábor és vendége, Kalmár Tibor kommunikációs szakértő.
Megadja Gábor arra gyanakszik, hogy valaki állhat Magyar Péter mögött, Kalmár Tibor pedig nem érti, meddig lehet elmenni az „árulás-effektussal”.
Március 26-án délben ez az ember vagy politikai halott lesz, vagy valami nagy dolgot villant.
Eddig ez nem jött el” – fogalmazott a szakértő.
„Egyelőre programot nem látunk, és egy párt nem úgy épül, hogy kitalálom magam, aztán felpattanok” – mondta, majd hozzátette: „Ez egy ideig jól fest, mert ő a budai úrifiú, aki majd jól megmondja nekünk,
de ha elhagyja a Budapest táblát, akkor ott már nem tud akkorát durranni.”
A szakember emlékeztetett, hogy Magyar eddig mindenkibe belerúgott, a korábbi szövetségeseitől a HVG-s Dezső Andrásig.
„Van egy nagyon szépen felépített máz, olyan, mint egy kereskedelmi tévés sorozat szereplője” – jegyezte meg Kalmár. A szakember kifejti: „Magyar egy olyan családban született, ahol a »kicsi Petikét« térdükre ültetve valószínűleg arról beszéltek, hogy majd ő is egyszer a Legfelsőbb Bíróság bírója vagy miniszter lesz. Majd később találkozott élete szerelmével – ami azóta megkérdőjelezhető –, aki pillanatok alatt megvalósította azt a karriert, amiről ő csak álmodott magának.”
Kalmár leszögezi:
politikát sértettségből nem lehet csinálni.
A szakember szerint az rajzolódik ki a lájkokból és reakciókból, hogy Magyar követőbázisa fárad.
„MZP-re tudok asszociálni sokszor Magyar kapcsán” – szögezte le, majd hozzátette: „ez egy klasszikus hárombetűs ügynöki munka, lehet, hogy nem kellett sokat dolgozni rajta, csak kétszer hívták el egy kávézóba”.
Megadja Gábor kifejtette: ő egyszer tanúja volt egy ügynöki beszervezésnek, mint fogalmazott, ez nem úgy megy, ahogy a filmekben: „ha van egy hiú alapanyag, aki vágyik arra, hogy kellő feltűnést keltsen, akkor néha elbeszélgetnek vele arról, hogy ő képes lenne megmozgatni a dolgokat”.
Kalmár szerint, ha Magyar nyilvánosságra hozza a Gulyás Gergellyel készült hangfelvételeket, „akkor egy utolsó szemétláda, mert a barátját tönkreteszi vele, ráadásul egy nagyon tehetséges embert veszíthetünk el vele;
biztos vagyok benne, hogy Varga Judit-i erkölcsi magasságokba fog emelkedni”.