2024. január 1-től Magyarországon is bevezetik a belföldön forgalomba hozott visszaváltási díjas termékek kötelező visszaváltási rendszerét. Ezeket az úgynevezett REpontokon található automatáknál lehet majd visszaváltani.
A cél nem kevesebb, mint a műanyag, az üveg palackok és a fém italos dobozok 90 százalékos újrahasznosítása három éven belül.
A rendszer lényege, hogy minden üveg, fém és műanyag palackos, egyutas italtermék (ásványvíz, üdítő, sör, bor, egyéb szeszes ital) értékesítésekor palackonként 50 forint visszaváltási díjat fizet a vásárló, amit visszakap, miután visszaváltotta a palackot.