Rekordot döntött a német vállalati csődök száma
A németországi fizetésképtelenségi adatok drámai növekedése nemcsak az országot érinti, hanem Magyarország gazdasági helyzetére is hatással lehet.
A partnerszervezeteknek küldött levélben „radikális stratégiai irányváltást” emlegettek.
Múlt pénteken minden olyan magyarországi szervezet, amely részesül a Soros György által alapított Nyílt Társadalom Alapítványok (Open Society Foundations, OSF) támogatásából levelet kapott.
A tájékoztatókat az alapítvány munkatársai azért küldték szét, hogy értesítsék a magyarországi partnerszervezeteket is az OSF igazgatótanácsának legutóbbi döntéséről melynek értelmében
a szervezet lényegében megszünteti tevékenységét az Európai Unióban,
és a világ más részeire helyezi át forrásait – tudta meg a Szabad Európa.
A levélben idézték az igazgatótanács döntéséről szóló összefoglalót is. E szerint az OSF vezetése „radikális stratégiai irányváltásról döntött” annak érdekében, hogy
a szervezet forrásai a lehető legnagyobb hatást tudják elérni.
Így arról is döntés született, hogy az OSF Európai Unión belüli tevékenységének nagy része megszűnik, és az eddig Európába szánt forrásokat a világ más részein költik majd el. Mostantól „rendkívül korlátozott lesz az erőforrás, amit Európán belülre tudnak koncentrálni” – húzták alá az értesítőben.
A döntést azzal indokolják, hogy
az uniós intézmények és kormányok jelentős összegeket fordítanak az emberi jogok, a szabadság és a sokszínűség témáira,
és épp ezek a területek azok, ahol az OSF is aktív. A jövőben Európára csak a nagy, globális témákban betöltött szerepével összefüggésben” fognak összpontosítani. Ezzel egy időben átalakítják az OSF szervezeti felépítését is, már 2024-ben – olvasható a levélben.
A levél alapján még az OSF-en belül is keveset tudnak a részletekről, például a kivonulás ütemezéséről vagy arról, hogy mi fog történni az olyan uniós országokban, ahol nem igaz, hogy az uniós intézmények és kormányok jelentős összegeket fordítanak az emberi jogok vagy a sokszínűség témáira – írta a Szabad Európa.
Nyitókép illusztráció. Fotó: Twitter