Megszólalt a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-nek, azt mondták:
Evés közben félrenyelt, ettől fulladhatott meg az a kétéves kisfiú, akinek a holttestét szombaton találták meg nevelőszülei autójában Nyíregyházán.
Szilágyi László tájékoztatása szerint az ügyben segítségnyújtás halált okozó elmulasztásának bűntette miatt hallgattak ki egy nőt – a gyerek nevelőanyját – , aki a vallomástételt megtagadta, de nem élt panasszal a nyomozó hatóság intézkedése ellen. A nő szabadlábon védekezhet, mert nem merült fel olyan körülmény, ami indokolná az őrizetbe vételét vagy a letartóztatását - tette hozzá.