Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Az Amnesty-igazgató a Telexnek adott interjúban kifejtette, hogy a korábban felhozott súlyos vádak egyik esetben sem igazolódtak.
A Mandiner korábban megírta, hogy az Amnesty Internationalt volt munkatársai nemi megkülönböztetéssel vádolják – erről számolt be az OpenDemocracy. A cikkben arról írnak, hogy az Amnesty International magyar szekciójánál rendszerszintű volt a munkahelyi bántalmazás, megalázás, szexista megjegyzések és a szexizmus.
Csütörtökön interjút adott a Telexnek Vig Dávid, az Amnesty International igazgatója. Az újságírók felvetették neki, hogy korábban személyesen őt nevezték meg bántalmazónak. Ezzel kapcsolatban azt nyilatkozta Vig, hogy nem védekezett ez ügyben. „Összességében, úgy gondolom, rendben jártam el, és büszke vagyok az elmúlt négy és fél év jogvédő munkájára és a szervezetfejlesztésben elért eredményeinkre” – fogalmazott. Az Amnesty International igazgatója szerint „a négylépcsős vizsgálat során
ezek a súlyos vádak egyik esetben sem igazolódtak”.
Vig Dávid elmondása alapján korábban végeztek anonim felméréseket, ezekből pedig megállapították, hogy nincs rossz légkör a szervezetben. „Ezek nem igazolták vissza azt, hogy az Amnestyben toxikus légkör lenne: a kollégák konstruktív, nyílt, támogató és barátságos légkört jeleztek vissza.”
Mint fogalmazott: „A konkrét válaszom pedig az, hogy nem tartom magam bántalmazónak, vagy abuzívnak. Hibákat persze követtem el vezetőként, és ma már egy sor dolgot máshogyan csinálnék, mint ahogyan négy és fél évvel ezelőtt. Viszont a munkahelyi konfliktusok nem egyenlők az abúzussal és megfélemlítéssel, és ezt a vizsgálatok is egyértelműen igazolták. Amikor az Amnestyhez kerültem, óriási nyomás alatt kellett véghez vinni egy jelentős szervezetátalakítást, én pedig türelmetlen voltam azzal kapcsolatban, hogy ez a folyamat minél gyorsabb legyen, és a magyar Amnesty egy még hatékonyabban működő szervezetté váljon. Ebben a 2018–2019-as időszakban ráadásul attól volt hangos a kormánymédia, hogy Soros-ügynökök és külföldről finanszírozott szervezet vagyunk, és nagyon erős nyomás alatt dolgoztunk.”
A nyitókép illusztráció.Fotó: Amnesty International Facebook-oldala