Zsidótörvényeket emleget a Népszava a MOK-kal kapcsolatban

2023. február 28. 09:52

„1945-ben valamennyi kamarát egységesen számolták fel, államosítva azok vagyonát és székházait” – írja a lap által megkérdezett szakjogász.

2023. február 28. 09:52
null

Az elmúlt napok MOK-kal kapcsolatos történéseit kommentálta a Népszava is, a lap megszólaltatott egy szakjogászt az ügyben, Gáts Andrea ügyvédszabályozási szakjogász, a Magyar Szakmai Kamarák Szövetségének főtitkára azt találta mondani, hogy „1945-ben valamennyi kamarát egységesen számolták fel, államosítva azok vagyonát és székházait”.

Szerinte a szakmai kamarák történetében rendkívül ritka, hogy egyetlen szervezetre, szakmára korlátozva törlik el a kötelező kamarai tagságot, és hozzáteszi:

a II. világháború előtti egy adott vallási felekezetet érintő hivatalviselési korlátozások, a zsidótörvények is több szakmára vonatkoztak”.

A kötelező kamarai tagság megszüntetésével Gáts Andrea szerint nem csak azok tagsága szűnik meg, akik jelzik kilépési szándékukat, hanem azoké is, akik nem erősítik meg azt 30 napon elül.

Ez a kamara széteséséhez vezethet, ami egy közfeladatot ellátó szakma esetében aligha tartható fenn hosszútávon” 

– véli a szakjogász. 

Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán. Illusztráció.

Összesen 140 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Megtalálta
2023. március 03. 14:36
A Népszava még él?
01234567890
2023. március 01. 20:06
Mindegyik kamara esetén meg kell szüntetni a kötelező tagságot, ha csak egy kamaránál történik ez diszkrimináció. Azok a szakszervezetek is be lesznek darálva, akik nem engedelmeskednek a kormánynak.
csulak
2023. február 28. 17:01
Hja a Nepszarra ! megint csak frocsog mint a dollarbaloldal
Empatikus Nemfideszes
2023. február 28. 14:51
Kedves fideszesek! Részletek a parlamenti vitából: "Kérdezem én, miért aktuális most a kamarák felbontása? Miért aktuális valamit leépíteni és meghagyni a bizonytalanságban, hogy ez egyszer működőképes lesz? Nem értem ma sem, hogy különösen egy olyan nagy létszámú szervezetet, amelyik önként létrehozta magát, ugyanakkor a legitimitását az biztosította, hogy abba a belépés kötelező, miért kell egyik pillanatról a másikra feloszlatni. Milyen fajta politikai haszna van ennek? Ki az, aki motiválja, és miért motiválja ezeket a tényezőket?" (Nagy Kálmán, KDNP) "A szakmai kamarák leépítésével tehát nem elsősorban az orvosok, gyógyszerészek jogait csorbítjuk, hanem a betegek valódi érdekképviseletét, mert megismétlem, orvos és beteg között elsősorban a szolgálat valósul meg az ellátás során, melyet a nagy többség hivatástudattal végez. Az orvosoktól éppen akkor kell majd védeni a beteget, ha szolgáltat, és szolgáltatás valósul meg. De ha ez lenne a cél, nem kellene elbánni a kamarákkal." (Heintz Tamás, Fidesz) "A kötelező tagság eltörlése nem más, mint nyílt politikai támadás, bosszú azok ellen a hivatásrendi köztestületek ellen, amelyek okos és helytálló szakmai érvekkel fel merték emelni szavukat az egészségügyi kormányzat rombolása ellen - mert rombolás ez a javából." (Spiák Ibolya, Fidesz) "Igazából e kérdések közül az etikai kérdések kezelése az, amely rendkívül fájó és igen nehezen elfogadható az Orvosi Kamara, illetve az orvostársdalom jelentős része számára. Úgy gondolom, orvosetikai ügyekben való döntés meghozatalára az Orvosi Kamara testülete alkalmas és hivatott." (Puskás Tivadar, KDNP) "A hivatásrendi köztestületek mindig bátran emelték fel szavukat az egészségügyi kormányzat rombolása ellen, ez nem volt ritka. És nem is merünk rágondolni: csak nem ezért kell bűnhődniük?" (Lanczendorfer Erzsébet, KDNP) 2006.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!