nem tartható már április 30-ig sem ez a nyomás, ez a veszteség.
Úgy gondoljuk, hogy miután nem ért célt maga az intézkedés, nem mérsékelte az inflációt az élelmiszerek tekintetében, kérjük a kormányt, hogy ezt a lehető legrövidebb időn belül vezesse ki.”
A lap szerint a vállalatok eddig úgy jártak el, hogy az árstopos termékeken keletkezett veszteséget osztották szét a többi, nem árstopos termékre. Amennyiben most kétszer annyit kell tartani, mint eddig, és ezért a veszteség duplázódik, akkor még jelentősebb mértékben kell növelni a nem árstopos termékek árát.