„Na, én aztán tudom, miért fél az Orbán-rezsim a diplomás nőktől!” – kezdi Facebook-bejegyzését Perintfalvi Rita, aki szerint az Állami Számvevőszék azért „aggódik a túl sok diplomás nő miatt”, mert emiatt csökken a házasság és a gyerekvállalás esélye.
A liberális teológus bejegyzésében úgy fogalmaz: „hiába gyártott Novák Katalin Orbán Viktor segítségével a nagy nemzetépítő missziója keretében egymillió új magyart”, ha a határainkon kívülieket is beleszámolja, ha lassan majd kb. ugyanennyien hagyják el az országot.