Ügyvédekkel konzultál Szilvásy György, a Gyurcsány-kormány polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli minisztere arról, hogy milyen lépéseket tehet azért, ahogyan őt az ElkXrtuk című mozifilmben ábrázolták – írja a Népszava. Hozzátették: Szilvásy azonban nem bizakodik: azt mondta, hogy „az alkotói szabadságra hivatkozva sok hazugság is büntetlenül elhangozhat”.
Szilvásy szerint 2006 őszén bár ő irányította a titkosszolgálatokat, a rendőrséghez nem volt köze.
A filmben látottakkal szemben „soha nem volt kékvillogós autóm, soha nem száguldoztam, soha nem üldöztem senkit” – mondta Szilvásy.