Búcsúzik a T. Ház: fontos törvényeket fogadtak el még az ünnepek előtt a képviselők
A békeköltségvetés elfogadásával zárták az őszi ülésszakot a képviselők.
Ezen a napon azok munkája kerül reflektorfénybe, akik minden nap elesett, rászoruló honfitársainkról gondoskodnak.
Persze minden ünnep annyit ér, amennyit majd a hétköznapokba tovább tudunk vinni! Mindazok, akik ezt a segítő szakmát választották, akik a gondoskodáspolitika területén dolgoznak, valójában nemcsak a rászoruló emberekért dolgoznak, hanem a falvainkért, városainkért és az egész országért.
Munkájuk megbecsüléseként
függetlenül attól, hogy állami, önkormányzati, egyházi, vagy civil fenntartóhoz tartoznak. A nemrég bejelentett 20 százalékos béremeléssel a jövő évben ezen a területen az átlagbér összege 370 ezer forint lesz!
Stratégiai partnerekként tekintünk az egyházakra a gondoskodáspolitikában, mert már akkor részt vettek ebben a munkában, amikor állam és törvények nem léteztek; az egyházak lelki biztonságot is tudnak nyújtani, szerepüket pedig felekezettől függetlenül ezen a téren a magyar társadalom is támogatja.
Ma már a szakellátás – beleértve a gyermekvédelemmel és a szociális ellátással kapcsolatos feladatokat is – majdnem 50 százalékban egyházi fenntartású, míg 2010-ben mindössze 12 százalékban volt az. Kiemelkedő ezen belül is a gyermekvédelem, ahol csaknem 75 százalékra emelkedett az egyházi fenntartók aránya.
hiszen gazdaságilag és szolidárisan is értéket teremt. A Kormány célja, hogy minden mmk-s honfitársunk, lehetőségeihez mérten munkát tudjon végezni, munkajövedelemből tartsa el magát és családját.
A megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatási aránya a 2010-es 18%-ról mára 44%-ra emelkedett. Január 27-én a Bálnában, a gazdasági értékteremtés csúcstalálkozóján, az Érték Vagy! konferencia show-n vonunk újabb mérleget hazai és nemzetközi cégekkel az mmk-s foglalkoztatásról! www.ertekvagykonferencia.hu
A munkalehetőség mellett az önálló életet a támogatott lakhatással is segítjük! Ez az intézményi kiváltás programja, amikor a nagy, fogyatékos otthonokat kisebb, családiasabb lakóotthonokkal váltjuk ki. Ez egy olyan rendszerváltás a fogyatékos ügyben, amely leszámol azzal a kommunista örökséggel, amikor a fogyatékossággal élő honfitársainkat településeken kívüli, nagy intézményekbe helyezték el.
Az országban idén 900 fogyatékossággal élő ember, jövő évre már összesen 2000-en költöznek családiasabb otthonokba. Országszerte 206 helyszínen, 25 milliárd forintból épülnek hasonló támogatott lakóotthonok!
A szociális biztonság nem csupán anyagi biztonságot jelent, hanem közösségi kötődést is. A gondoskodáspolitika csak akkor lehet sikeres, ha az önkormányzatok, az egyházi és civil szervezetek és az állam közösen végzi azt. Ennek a nemzetépítő munkának a legfontosabb motorjai azok a szociális és gyerekvédelemben dolgozók, akik a kihívásokkal küzdőkhöz a legközelebb lépnek! Köszönet nagylelkű áldozatukért!
Gondoskodáspolitikában hiszünk, közösségeket építünk!