„Meg tudjuk akadályozni, hogy április 19-én a kormány megnyissa a nevelési-oktatási intézményeket! Felmérésünk szerint nagy többségben vannak azok, akik nem szeretnének visszatérni a jelenlétinek hívott munkavégzéshez április 19-én. Szülői szervezetek felmérése szerint a szülők nagy része is elutasítja a nyitást” – írják „A hatályos jogszabályokra hivatkozva megtagadhatjuk a jelenléti munkavégzésre adott utasítás végrehajtását – míg a munkavégzésre továbbra is rendelkezésre állunk, mert szerintünk kötelességünk is megtagadni a munkavégzést, ha a gyermekek, diákok egészsége, biztonsága nem szavatolható” – tették hozzá. Véleményük szerint ugyanis az oltás okozta védettség az iskolanyitásra nem alakul ki, a brit mutáns pedig igazoltan súlyos szövődményekkel járó fertőzést okozhat a beoltottaknál is.
Arra kérik a döntéshozókat, hogy halasszák el a kötelező jelenléti oktatás bevezetését
A Pedagógusok Szakszervezete Facebook posztot tett közzé hasonló tartalommal, melyben a kommentelők véleményét kérik azt illetően, hogy „a kormány április 19-én becsenget az oktatási intézményekben”. A PDSZ-hez és az ADOMé-hoz hasonlóan teszik fel a kérdést, hogy „ha az üzletekben négyzetméter alapú a bent tartózkodók száma, a tantermekben mi a helyzet? Ha a nyitás elindítja a negyedik hullámot, ki védi meg a gyerekeket és a szüleiket?”