Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Szerinte akiket támadnak, Zsámbéki, Székely, Máté soha nem foglalkoztak politizálással.
A színész a Jelen folyóiratnak adott interjút – írta meg a Színház Online.
SZFE-ügyben úgy fogalmazott: „Bárki bármit mond, az egyetem nyitott szellemű hely volt, ahol minden a munkáról szólt. A Katona is ilyen hely, itt is meló van és szabadság. Minden bántás azért fáj különösen, mert tudom, hogy azok az emberek, akiket támadnak, Zsámbéki, Székely, Máté soha nem foglakoztak direkt politizálással. A politika természetrajzával nyilván foglalkozunk a színházban. De hogy ennek láttán valaki esetleg magára ismer, az nem azért van, mert mi őt ábrázoljuk, hanem mert bizonyos karakterek a történelemben mindig ugyanolyanok – lehet, hogy inkább ezen kellene elgondolkodni.”
„Amikor a mesterem kint ült őrségben a Vas utcai épület erkélyén, ott kellett lennem vele. Fájdalmas nekem, amikor őt támadják. Meg másokat, akiktől nem csak tanultam, hanem most is tanulok – a fenébe is, ha bemegyek egy próbára, pedig nem is vagyok a színpadon, Ascher vagy Zsámbéki még mindig tudnak olyat mondani, amire azt mondom, ez mennyire jó. Különösen azoknak a támadásai dühítenek fel, akik nem ostobák, hanem tudatosan ártanak. Ők lesznek majd az üst alján” – nyilatkozta Elek Ferenc.
Arról beszélve, hogy már 20 éve a Katona József Színház tagja elmondta: „Nagy itt maradó vagyok. Az alapítók közül szintén többen itt vannak ma is a Katonában. De sok új ember is érkezett, akik megtapadnak nálunk, úgyhogy például bitang jó rendezőink vannak minden korosztályból. A maradás vagy távozás nyilván személyiség kérdése is. Szerintem egy szakmában tisztességgel megöregedni óriási dolog. Az is, ha valaki a Katonában akar megöregedni. Megmondom neked a frankót, én.”
(Jelen, Színház Online)
Kép forrása: Facebook