Tisztítsuk meg az országot! elnevezéssel projekt indul, amelynek részeként megkezdődik az elmúlt évtizedekben felhalmozódott, illegálisan lerakott hulladék felszámolása – közölte a kormányszóvivő szerdán a kormány honlapján.
Szentkirályi Alexandra videójában kiemelte: a kormány az év elején elfogadta a klíma- és természetvédelmi akciótervet, hiszen „mindannyian tiszta, szép országot egészséges környezetet és tiszta vízű folyókat szeretnénk”. Ennek a része az illegális hulladéklerakók felszámolása, amelynek irányába nagy lépést tettek az úgynevezett Hulladékradar applikáció bemutatásával. Ez az ingyenesen letölthető alkalmazás lehetővé teszi, hogy az emberek bejelentsék, ha valahol illegális hulladékot találnak és aztán a hatóságok el tudják távolítani – mondta a kormányszóvivő.