Félmilliós „fegyverpénz” a megbecsülés jeléül
Biztonság nélkül nincs fejlődés, gazdasági növekedés. A Magyar Honvédség pedig a magyarok biztonságának egyik fő záloga - jelentette ki. Kitért arra is, hogy a szakmai megbecsülés mellett igen fontos a katonák anyagi megbecsülése is. Emlékeztetett, hogy 2015 és 2019 között 50 százalékos béremelés volt ebben a szektorban, a múlt év végén pedig 500 ezer forint „fegyverpénzt” kaptak a katonák.
Emellett fontos, hogy a munkavégzéshez szükséges feltételeket is biztosítsák. Kiemelte: a Zrínyi 2026 honvédelmi és haderőfejlesztési program a rendszerváltozás óta a legkomolyabb haderőfejlesztés. Elmondta, hogy egyéni országgyűlési képviselőként önkéntesként is részt vesz a vírus elleni küzdelemben. Körzetében, Heves megyében 34 bentlakásos idősotthon fertőtlenítését végezték el a katonák. Köszönetet mondott nekik, valamint a honvédelem napja alkalmából köszönetet mondott a Magyar Honvédség mintegy 30 ezer katonájának, hivatásosnak, szerződésesnek és önkéntesnek. A magyar katonáknak 1849. május 21-én, a tavaszi hadjárat végén három hétig tartó ostrom után sikerült visszaszerezniük a budai Várat. Ennek emléket állítva 1992 óta május 21. a honvédelem napja.