A mai napon egy újabb szállítmány védőeszköz kerül kiszállításra – jelentette be. „Ezeket az eszközöket a szociális és gyermekvédelmi főigazagtóságok megyei kirendeltségein keresztül juttatják el ezekbe az intézményekbe” – fejtette ki hozzátéve, hogy
1,3 millió maszk és 305 ezer kesztyű kerül ma kiszállításra.
Arról is beszétl, hogy igyekeznek elkerülni minden kontaktust, amely során a fertőződés átadása lehetséges, ezért a háziorvosok csak részben nyújtanak a rendelőben segítséget, – amikor nélkülözhetetlen az orvos-beteg találkozás – részben pedig telefonos konzultációval állnak a betegek rendelkezésre. Hozzátette, hogy ilyen kontaktmentes módon is került már beteg kórházi beutalásra, ami azt jelenti, hogy működik a rendszer. Hozzátett, hogy most az elektronikus szolgáltatói tér is jó szolgálatot tesz, mert könnyebb a vények felírása.