Egyre nagyobb az elkeseredettség az autósiskolák és az oktatók körében is – írja az atv.hu. „A katás adó fizetés alól minket nem mentettek fel, tehát adóznom kell, dolgoznom nem szabad. Az oktatójárművek adóját is be kell fizetni erre az időszakra. Így nagy anyagi veszteség ér. Ez a probléma nem csak engem érint, hanem azokat is akik bizonytalan ideig nem dolgozhatnak” – számolt be a szerkesztőségnek egy autósoktató.
Nem egyedüli eset az övé. Rengeteg oktató és autósiskola is komoly bajba került, mivel a járvány miatt a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont március 19-től felfüggesztette a járművezetők vizsgáit.