A debreceni önkormányzat szerdától telefonos ügyfélközpontot működtet a polgármesteri hivatalban a lakosság tájékoztatására és a segítségre szorulók támogatására – közölte a városháza sajtószolgálata az MTI-vel. Csütörtöktől a közösségi közlekedés megváltozott rend szerint üzemel a városban. A DKV Debreceni Közlekedési Zrt. tájékoztatása szerint a villamosok a tanítási szünet idején megszokott munkanapi menetrend szerint, a trolibuszok és az autóbuszok szabadnapi menetrend, illetve egyes esetekben módosított szabadnapi menetrend szerint szállítják az utasokat. A járműveket minden nap fertőtlenítik.
A zalai települések polgármesterei közül egyre többen fordulnak felhívással az ott élőkhöz, hogy a közösség védelme érdekében vonuljanak 14 napos önkéntes karanténba azok, akik külföldről, elsősorban Ausztriából vagy Olaszországból érkeztek haza az elmúlt napokban. Több helyen ugyanis ellenérzéseket váltott ki, hogy az eddig külföldön dolgozó és most hazatérő magyarok nagy része nem marad otthon önként. Szerdától bizonytalan időre bezár a hévízi tófürdő, erről a honlapján adott hírt a Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház.
Makón az önkormányzat minden nap – térítési díj ellenében – ebéd kiszállítását biztosítja, és igény esetén segítséget nyújt az alapvető tartós élelmiszerek és gyógyszerek beszerzéséhez. Az idősek támogatása érdekében tartósélelmiszer-gyűjtést is indított az önkormányzat. Szerdán határozatlan időre bezárták a szolnoki gondozási központokat, így az idősek számára szünetel a nappali ellátás és felfüggesztették az étkeztetést is. A konyha azonban üzemel, a meleg ebédet a kapuban vehetik át vagy házhoz szállítják.