Orbán Viktor nemzetközi sajtótájékoztatójára utalva elmondta: igen, igaza volt a kormányfőnek, vállalják, hogy belül vörösek, kívül zöldek – jelentette ki, miközben rámutatott a két politikus előtt fekvő görögdinnye-metszetre.
Az aláírás a megszokotthoz képest rendhagyóra sikeredett, ugyanis a megállapodási papírok cseréje közben a következő párbeszéd hangzott el:
Székely: „Na most akkor Írjuk alá!”
Szanyi: „Igen, írjuk...”
Székely: „Írjuk. Esetleg egy ilyen...”
Szanyi: „Külön köszönöm, hogy összesen egy darab papír van, és nincsenek papírhalmazok, mert a papírmentes politika az eléggé fontos.”
Székely: „Hát spórolunk.”