A Hableány-tragédiát túlélő hét dél-koreai turistát is kihallgatta a rendőrség – írja az Index. A vallomások tartalmáról a hajóskapitány családjának ügyvédje számolt be.
„Volt olyan tanú, aki arról beszélt, hogy az ütközés előtt a Viking Sigyn utasaival még a szemkontaktusa is megvolt. Ezután két nagy lökést éreztek, de a második már teljesen befordította a kishajót a vízbe” – idézte a lap az ügyvédet. A vallomások szerint ezek után sokan már csak annyit éreztek, hogy a süllyedő hajó szívja le őket a víz alá, amikor pedig sikerült a felszínre jutniuk látták a víz alatt eltűnő fejeket.