Kásler Miklós a mentéshez szükséges új eszközök átadásán azt mondta, a kormány mindig kiemelt figyelmet szentelt a mentőszolgálat fejlesztésén túl az ott dolgozók anyagi és erkölcsi megbecsülésének. Az emberi erőforrások minisztere hozzátette, hogy 2010 óta a kormány folyamatosa fejleszti a mentőszolgálatot, az elavult mentőállomásokat felújítja és újakat építenek. 2010-ben 223 mentőállomás volt országszerte, azóta 31 új mentőállomás épült – ismertette.
A most átadott eszközök között voltak defibrillátorok, lélegeztetőgépek, infúziós pumpák és több a mentőautók felszereléséhez szükséges berendezés is.