Kiadott közleményében a BVOP úgy fogalmaz: „Egy budapesti egészségügyi intézménybe kihelyezett, letartóztatásban lévő fogvatartott engedély nélkül távozott 2019. június 17-én a reggeli órákban. A 20 éves női fogvatartott orvosi ellátását – tekintettel egészségügyi állapotára – a bv. szervezet külső kórházban, külső őrzéssel biztosította.”
Miután észlelték a szökést, a közlemény szerint a büntetés-végrehajtási intézet és a budapesti rendőrség azonnal megkezdte a nő felkutatását, amely jelenleg is nagy erőkkel zajlik. Hozzáteszik: a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága az esettel kapcsolatban belső vizsgálatot indított.